30.1 C
Bratislava
štvrtok, 18 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Na eFleet Day 2024 budú zaujímavé firmy

Tohtoročná konferencia eFleet Day 2024 sa uskutoční už 10. apríla v x-bionic Sphere v Šamoríne a známy je postupne jej kompletný program. Firmy tu budú môcť na jednom mieste vyriešiť takmer čokoľvek, čo súvisí s ich vozovým parkom.

Medzi účastníkmi nebude chýbať značka Ford, ktorú na Slovensku zastupuje Summit Motors Slovakia. Účastníkom konferencie sa predstaví jednak elektrický úžitkový model Ford E-Transit, záujemcom o osobné vozidlá bude k dispozícii Ford Mustang Mach-E.

Foto: MôjElektromobil

Na konferencii nebude chýbať ani zastúpenie značky Mercedes-Benz. Nemecká značka je presvedčená, že elektrické vozidlá sú ideálnou alternatívou pre firemné vozové parky. Prinášajú podľa nej množstvo výhod a sú trvalo udržateľnou formou mobility, ktorá má pozitívny prínos pre spoločnosť. Mercedes-Benz prinesie na eFleet Day 2024 aj slovenskú premiéru modelu EQV.

Batožinové boxy pre elektromobily

Spoločnosť TowBox na eFleet Day 2024 odprezentuje svoje batožinové boxy na ťažné zariadenia. Veľká pozornosť sa bude venovať využívaniu autoboxov na elektrických vozidlách, kde je ich prednosťou umiestnenie na guli v zadnej časti vozidla. Vďaka tomu nemá dopad na aerodynamiku vozidla ako tradičný strešný box, čo znamená, že nezvyšuje spotrebu elektrickej energie pri jazde. 

Foto: TowBox

Laboratórne testy aerodynamických vlastností, ktoré vypracovalo centrum CIRCE ukazujú, že pri elektrických SUV dochádza v prípade strešného boxu k nárastu celkovej spotreby o takmer 10 %. Pri využívaní batožinových boxov umiestnených na ťažnom zariadení je to 4-krát menej. K ešte výraznejšiemu rozdielu dochádza pri kategórii elektrických sedanov. Strešný box zvyšuje spotrebu o takmer 10 %, avšak box na ťažné zariadenie len o necelé 1 %. Podobná situácia sa odohráva aj pri autách so spaľovacími motormi. 

Možnosti financovanie e-flotily

ČSOB Leasing vo svojom stánku účastníkom predstaví návrhy, ako dokáže prefinancovať ich flotilu, predstaví možnosti poistenia elektrických áut v ČSOB Poisťovni, ponúknue možnosť vyskúšať Green0meter – online platformu na zvýšenie energetickej efektivity a zlepšenie uhlíkovej stopy a poradí aj s ESG stratégiou, reportingom a udržateľným financovaním.

Foto: MôjElektromobil

Na konferenciu má namierené aj spoločnosť Pixii so svojimi špeciálnymi batériovými úložiskami. Unikátnymi ich robia 3,3 kW obojsmerné meniče, vďaka ktorým je možné celé úložisko škálovať a promptne reagovať na meniace sa požiadavky zákazníkov aj počas prevádzky. Batériové úložiská Pixii PowerShaper 2 budú vystavené priamo v priestoroch komplexu X-BIONIC Sphere, kde sa s nimi budete môcť zoznámiť a získať odpovede na všetky vaše otázky.

Foto: pixii

Stále diskutovaná téma hasenia elektromobilov

Požiare elektromobilov sú ostro sledovanou témou. Aj nedávny požiar elektromobilu v Miloslavove pri Bratislave pritiahol obrovskú pozornosť. Sprevádzali ho ostré výmeny názorov na sociálnych sieťach a dianie sledovali aj médiá.

Najväčším problémom sú momentálne chýbajúce skúsenosti. Situácia sa ale zlepšuje a aj naše záchranné zložky získavajú potrebné poznatky a náležite upravujú svoje postupy a vybavenie. Prebiehajú cvičenia, výmena poznatkov s okolitými krajinami, výrobcovia vozidiel pridávajú svoje know-how a hľadajú sa čo najlepšie a najefektívnejšie postupy. O tejto problemtaike budú na eFleet Day 2024 do detailov diskutovať zástupcovia spoločnosti 3MON.

Aktuálne
Prečítajte si aj