24 C
Bratislava
utorok, 25 júna, 2024
46 300 1 430 18 600

Allianz dopĺňa flotilu 50 vozidlami Škoda

Allianz – Slovenská poisťovňa, najväčší poisťovateľ vozidiel značky Škoda na Slovensku, slávnostne prevzala do svojej firemnej flotily 53 nových vozidiel tejto značky.

Modernizovanú flotilu tvoria predovšetkým vlajková loď Superb (17 ks), ale tiež obľúbené modely slovenských motoristov Octavia (15 ks) a Fabia (21 ks). Preberanie vozidiel prebehlo pred centrálou poisťovne za účasti zástupcov oboch spoločností.

Allianz si prebral vozidlá Škoda
Foto: Škoda

Dlhodobé partnerstvo

Allianz patrí medzi dlhoročných partnerov značky Škoda na Slovensku, pričom počas takmer dvoch desaťročí trvajúcej spolupráce využívala až 400 vozidiel českého výrobcu. „Allianz – Slovenská poisťovňa patrí medzi našich dlhodobých partnerov. Preto som rád, že si do svojej firemnej flotily vybrali opäť vozidlá značky Škoda, ktoré sa môžu pýšiť vysokým komfortom, priestrannosťou interiéru, špičkovou bezpečnostnou a technologickou výbavou, ako aj úspornými motorizáciami s nízkymi nákladmi na prevádzku a údržbu,“ hovorí riaditeľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko Jaroslav Hercog.

Allianz a Škoda sú na Slovensku podľa neho úzko prepojené. „Okrem toho, že spoločnosť Allianz využíva vozidlá značky Škoda už roky, patrí tiež medzi najväčších poisťovateľov vozidiel značky Škoda na Slovensku, a je našim najsilnejším partnerom v oblasti poisťovacích služieb,“ približuje Herzog.

Význam pre zamestnancov

Todor Todorov, predseda predstavenstva Allianz – Slovenskej poisťovne, zdôraznil význam spolupráce so značkou Škoda: „So značkou Škoda v Allianzi úspešne spolupracujeme už takmer dve dekády. Je pre nás dôležité, aby naši zamestnanci mohli za klientmi a ďalšími pracovnými povinnosťami cestovať na kvalitných a spoľahlivých vozidlách. Preto sa teším, že sme náš automobilový park doplnili o nové vozidlá tejto značky.“

Odovzdanie vozidiel Škoda pre poisťovňu Allianz
Foto: Škoda

Značka Škoda tvorí až 96 % firemnej flotily Allianz. Novými prírastkami sú 17 vozidiel Škoda Superb tretej generácie, 15 vozidiel Škoda Octavia a 21 vozidiel Škoda Fabia v striebornej, bielej či grafitovej farbe a v rôznych výbavových stupňoch. Najčastejšie zastúpené vo firemnej flotile sú modely Fabia a Octavia.

Priemerný ročný nájazd vozidiel je približne 20-tisíc km, pričom priemerný celkový nájazd je 150-tisíc km. Najčastejšia farba v automobilovom parku Allianz je, podobne ako logo spoločnosti, modrá. Allianz pravidelne modernizuje svoju flotilu a plánuje do budúcnosti zahrnúť aj elektrifikované a čisto elektrické vozidlá značky Škoda.

Sinlý hráč na domácom trhu poistenia

Allianz – Slovenská poisťovňa pôsobí na slovenskom poistnom trhu už niekoľko desiatok rokov a je lídrom v poskytovaní kvalitných služieb a produktov. Patrí do skupiny Allianz Societas Europaea (Allianz SE), ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov po celom svete. Allianz – SP je najväčšou univerzálnou poisťovňou na Slovensku a ponúka širokú škálu poistných produktov, od životného a úrazového poistenia, cez poistenie majetku a motorových vozidiel, až po poistenie priemyslu a podnikateľov. Značka Allianz – SP je uznávaná a pozitívne vnímaná širokou verejnosťou, spájajúc inovatívne prvky s bohatou minulosťou a dlhoročnými skúsenosťami.

Aktuálne
Prečítajte si aj