24 C
Bratislava
utorok, 25 júna, 2024
46 300 1 430 18 600

Volkswagen Caddy 2025 štartuje výrobu

Po začiatku predpredaja nových modelov Volkswagen Caddy 2025 sa teraz začala aj ich výroba. Prvé modely Caddy z modelového roku 2025 budú v predajniach v Nemecku k dispozícii od konca mája.

Hlavnou novinkou je nový dizajnový vrchol radu Caddy, Caddy Edition. Táto verzia je dostupná ako bežná alebo dlhá (Maxi) a ako nákladná a osobná verzia. Konfiguráciu Cargo, teda mestské dodávkové vozidlo pre remeselníkov, malé podniky alebo doručovacie služby, dopĺňa osobný van pre ľudí, ktorí pravidelne prepravujú deti a kočíky, rodiny alebo ľudí, ktorí majú záľuby a chcú prepravovať bicykle, surfy či svoje domáce zvieratá.

Nový Volkswagen Caddy 2025 v osobnej verzii
Foto: VW CV

Praktické aj pekné

Volkswagen si myslí, že atraktívny, štýlový dizajn je dôležitý pre mnohých ľudí a preto Caddy dostal nové prvky. Vysokokontrastná strecha natretá čiernou farbou je doplnená množstvom čiernych dizajnových prvkov a výrazným dizajnovým označením, ktoré jasne ukazuje, že ide o najatraktívnejšie Caddy. Ako osobný model je táto verzia dostupná s integrovanou panoramatickou strechou ako voliteľné vybavenie.

Caddy Cargo Edition bude takisto model špeciálnej edície, s čiernymi dizajnovými prvkami a ďalším vybavením na základe modelu Caddy Life. Všetky modely Caddy, vrátane verzie Edition, budú spočiatku ponúkané s dvoma benzínovými motormi TSI s výkonom 85 kW – voliteľne s manuálnou alebo automatickou prevodovkou – a dvoma naftovými motormi TDI.

TDI s výkonom 75 kW má šesťstupňovú manuálnu prevodovku, zatiaľ čo verzia s výkonom 90 kW má sedemstupňové DSG. Ďalšie varianty motorov a prevodoviek budú nasledovať v roku 2024. Niekoľko variantov modelu Caddy Cargo, ako je pohon všetkých kolies 4MOTION a Caddy PanAmericana, je už možné objednať. Tieto budú tiež dostupné aj ako osobné varianty neskôr v tomto roku.

Fotka Volkswagen Caddy 2025
Foto: VW CV

Volkswagen Caddy 2025 z Poľska

Stefanie Hegels, generálna riaditeľka výrobného závodu Volkswagen Poznaň, hodnotí Caddy vyrábané v jej závode ako úspešný príbeh. „S ešte viac asistenčnými systémami a upravenými kombináciami motorov a prevodoviek ponúka modelový rok 2025 množstvo nových funkcií. Caddy Edition, ktorý teraz rozbiehame v našej výrobe, je prirodzene skutočným pútačom.“

Modelový rok 2025 Caddy a Caddy Cargo, ako aj varianty Caddy Edition od Volkswagen Úžitkové vozidlá budú vybavené množstvom asistenčných systémov. Všetky varianty modelov majú teraz ako štandard digitálny prístrojový panel a osobné varianty majú nový, väčší infotainment systém s 10-palcovým displejom. V budúcnosti bude ako voliteľná možnosť k dispozícii hlasový asistent IDA, ktorý bude navyše obsahovať funkciu ChatGPT v spojení s VW Connect Plus.

V budúcnosti budú tiež všetky modely Caddy vybavené už v štandarde systémom dynamického zobrazovania dopravných značiek, tempomatom, parkovacím asistentom a pokročilým monitorom pozornosti vodiča a únavy. Verzie Cargo obsahujú ďalšie systémy, ako sú ďalšie bočné a závesné airbagy, multifunkčná kamera, indikátor straty tlaku v pneumatikách, asistent jazdného pruhu a predný asistent s monitorovaním chodcov a cyklistov. Ďalšou novou štandardnou funkciou vo verzii Cargo je multifunkčný volant, ktorý je už dostupný v osobných verziách.

Dizajnové prvky ho odlišujú

Okrem strechy natretej lesklou čiernou farbou (tiež voliteľne dostupnej s integrovanou panoramatickou strechou) je Caddy Edition špecificky vybavený čiernymi strešnými lištami, zatmavenými sklami a LED svetelnými jednotkami vpredu a vzadu. Čierna mriežka vpredu, zadný spojler s čiernym spodkom, ako aj čierne natreté kryty zrkadiel a koľajnice posuvných dverí dotvárajú dizajn.

Kontrastný efekt týchto prvkov Edition je výraznejší vďaka kontrastnému lakovaniu Candy White. Volkswagen Caddy Edition je ale dostupný v deviatich ďalších farbách, ktoré rovnako odrážajú jeho elegantný dizajn. Predné a zadné nárazníky sú natreté vo farbe vozidla. Označenie na zadnej strane a bokoch jasne ukazuje, že ide o model Edition. Štandardne je tento špeciálny Caddy vybavený 17-palcovými čiernymi zliatinovými kolesami; 18-palcové kolesá sú dostupné ako voliteľná výbava osobné verzie.

V Nemecku sa ceny Caddy Edition začínajú na 28 680 eur bez DPH (31 261 eur s DPH) pre verziu Cargo s normálnym rázvorom a na 30 920 eur bez DPH (36 795 eur s DPH) pre osobné verzie. Ako dlhé verzie Maxi začína Caddy Cargo Edition na 30 695 eur bez DPH (36 527 eur s DPH), zatiaľ čo dlhé osobné verzie Caddy Edition začínajú na 33 395 eur bez DPH (39 740 eur s DPH).

Aktuálne
Prečítajte si aj