27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

SPS si vybrala elektrické dodávky E-Transit

Najväčšia kuriérska spoločnosť na Slovensku Slovak Parcel Service (SPS) sa rozhodla doplniť svoju flotilu o elektrické dodávky Ford E-Transit. Toto rozhodnutie prichádza po pol roku testovania E-Transitov v ostrej prevádzke.

Nové E-Transity podľa konateľa Slovak Parcel Service Jána Ťureka vhodne doplnia vozový park SPS, ktorý sa firma snaží pravidelne modernizovať. Rovnako podľa neho nové dodávky poskytnú komfort a uľahčia prácu aj kuriérom. Navyše, doručovanie zásielok bude ekologickejšie.

Foto: Summit Motors

Pol roka testovania

SPS začala s testovaním elektrických E-Transitov v októbri 2022. Po pol roku testov, ktoré podľa SPS aj zastúpenia značky Ford na Slovensku dopadli úspešne, bolo SPS odovzdaných prvých 14 vozidiel. E-Transit je napájaný 400 V batériou s využiteľnou kapacitou 68 kWh. Akumulátor poskytuje na jedno nabitie dojazd približne 350 km (podľa WLTP), čo je zhruba trojnásobok vzdialenosti, ktorú denne najazdí vodič štandardnej flotily v Európskej únii. O pohon sa stará elektromotor s výkonom 198 kW, čo je v súčasnosti najvyšší možný výkon, aký v dodávke v Európe môžete mať.

Foto: Summit Motors

Ford bude v elektrifikácii pokračovať

Ford sa zaviazal plniť ciele s dôrazom na udržateľnosť a ochranu životného prostredia. Preto do roku 2026 plánuje pokračovať v elektrifikácii vozidiel a vyrábať len vozidlá s elektrickým a plug-in hybridným pohonom. Do roku 2035 chce značka využívať obnoviteľnú elektrickú energiu z miestnych zdrojov, s čím súvisí aj výroba plne elektrických vozidiel v Európe. Summit Motors Slovakia ako oficiálny zástupca značky Ford na Slovensku túto iniciatívu víta a snaží sa ju podporiť. Okrem iného napríklad tým, že poskytuje možnosť recyklácie vozidiel, ako aj ich ekologickú likvidáciu a ďalšie využitie.

ZdrojFord
Aktuálne
Prečítajte si aj