9.4 C
Bratislava
sobota, 20 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Slovenská premiéra noviniek Ford Pro

Značka Ford Pro, ktorá je úžitkovou divíziou automobilky Ford, predstavila minulý rok viaceré novinky. Slovenský zástupca značky, spoločnosť Summit Motors Slovakia, ktorá je oficiálnym importérom a zástupcom značky Ford na Slovensku, preto pripravila oficiálnu premiéru nových modelov aj na Slovensku.

Tá sa uskutočnila 28. februára, za účasti viacerých zástupcov slovenských médií, obchodných partnerov aj predajcov značky Ford na Slovensku. Pre Ford Pro bolo predstavenie o to príjemnejšie, že jej úžitkové novinky dosiahli medzinárodné úspechy. Aj preto si na Slovensku trúfajú zaútočiť n líderské pozície vo svojich segmentoch. výsledky predaja na Slovensku, ale aj víziu a plány do budúcnosti odprezentoval riaditeľ predaja a marketingu Summit Motors Slovakia Ján Vrábel. 

Predstavenie noviniek Summit Motors a Ford Pro
Ján Vrábel (vpravo) a produktový špecialista pre úžitkové vozidlá Ford Pro Vladimír Kravec (Foto: Cargo magazín)

Premiéra noviniek Ford Pro

Ján Vrábel hovorí, že divízia Ford Pro tvorí dôležitú časť značky Ford na Slovensku. „Výsledky, ktoré sme v tomto segmente zaznamenali, sú veľmi dobré. Teší nás, že v tejto oblasti zaznamenávame neustály rast a v roku 2023 sme sa umiestnili na druhom mieste v predaji úžitkových vozidiel na Slovensku,“ vysvetľuje Vrábel.

Foto: Cargo magazín

Ford priniesol na slovenskú premiéru modely Ford Tourneo Custom a Transit Custom (držiteľov prestížneho ocenenia IVOTY – „Medzinárodná dodávka roka 2024“), Ford Tourneo Courier a Transit Courier, s ktorým sme len nedávno absolvovali prvú jazdu. Nechýbali ani Ford Tourneo Connect a Transit Connect, elektrická dodávka Ford E – Transit, alebo medzinárodne ocenený pick-up Ford Ranger (IPUA – „Medzinárodný pick-up roka 2024“).

Foto: Cargo magazín

Spoznajte dodávku roka 2024

Nový Transit Custom sme si vyskúšali ešte v novembri a hneď po prvej jazde sme konštatovali, že Ford ešte viac vylepšil overené kvality. Tento model je najpredávanejšou 1-tonovou dodávkou v Európe a v Bratislave nemohol chýbať. Jeho nová generácia je postavená na novej platforme, ktorá prináša viac užitočného zaťaženia aj viac komfortu pre vodiča.

Nový Ford Transit Custom
Foto: Ford

Plne zabudovaná je tu platforma Ford Pro pre softvér a služby, nové funkcie už získavate vďaka aktualizáciám na diaľku a 5G pripojenie je sučasťou štandardnej výbavy. Vodičov poteší sklopný volant, služba Delivery Assist pre úsporu času pri doručovaní alebo nový systém výstrahy pri vystupovaní, ktorý pomáha chrániť cyklistov v mestách.

Že ide o rokmi overený „úžitkáč“ potvrdzuje aj historicky najširšia ponuka verzií, vrátane nového plug-in hybridného variantu alebo možnosť inteligentného pohon všetkých kolies. špecifická pre Ford je karoséria MultiCab.

Premiéra pre nový Transit Courier

Ford Pro doplnil ponuku úžitkových bozidiel aj o malú dodávku Ford Transit Courier. Kompaktná dodávka, ktorú sme si začiatkom roka vyskúšali na prvej jazde, dostala úplne nový dizajn, vďaka ktorému objem nákladového priestoru narástol o 25 %. Zvýšilo sa aj užitočné zaťaženie a zvonku zaujme vzhľad nápadne pripomínajúci SUV modely značky.

Ford Transit Courier prvá jazda v Španielsku
Foto: Ford

Nová generácia dostala pokročilé asistenčné systémy, podporu pripojených služieb Ford Pro a pochváliť sa môže tiež platinovým hodnotením Euro NCAP. Výroba modelov s benzínovým a naftovým motorom už beží v závode Ford Otosan v rumunskej Craiove, objednávky na elektrický model E-Transit Courier sa otvoria neskôr v roku 2024.

Aktuálne
Prečítajte si aj