15.1 C
Bratislava
nedeľa, 14 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Renault Trucks s novým prírastkom v elektrickom segmente

Spoločnosť Renault Trucks, ktorá sa zaviazala k rýchlej elektrifikácii svojich modelov, pridáva do svojej ponuky segmentu stredných dodávok vozidlo Renault E-Tech Trafic, ktoré sa začne predávať ešte v roku 2023. Francúzsky výrobca teraz ponúka kompletný rad plne elektrických vozidiel, od 650 kg do 44 ton.

Pre Renault Trucks je prioritou prechod na nízkouhlíkové dopravné riešenia a dokončením elektrifikácie svojich modelov na prevádzku v mestskom a prímestskom prostredí ponúka vozidlá na doručovanie, distribúciu alebo zber odpadu vďaka modelom E-Tech T a C, E-Tech D, E-Tech Master a novinke E-Tech Trafic.

Foto: Renault Trucks

Novinka je poháňaná elektromotorom s výkonom 90 kW (120 koní) s ťažnou kapacitou 920 kg. Batéria s kapacitou 52 kWh disponuje podľa WLTP dojazdom 297 km v kombinovanom cykle so spotrebou 18,7 kWh. Batéria podporuje rýchlonabíjanie, pričom sa z 15% na 80% dokáže nabiť za 60 minút. S cieľom vyhovieť potrebám zákazníkov je E-Trafic dostupný v rôznych konfiguráciách ako klasický Van, dodávka s dvojitou kabínou a valník.

Foto: Renault Trucks

S cieľom pomôcť zákazníkom pri prechode na elektrické vozidlá poskytuje výrobca balíčky podpory, ktoré zahŕňajú personalizovanú podporu, poradenstvo v oblasti nabíjania batérie, podporu v oblasti financovania a správe štátnych dotácií. E-Trafic tiež prichádza s 8-ročnou zárukou na batériu a dvojročnou zárukou na zvyšok vozidla.

Foto: Renault
Aktuálne
Prečítajte si aj