28 C
Bratislava
piatok, 19 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Pozrite si nový interiér Renault Trucks

Renault Trucks oficiálne predstavil novinky modelové rady T, T High, C & K. Podľa vlastných slov sa v značke zamerali na vnútorné vybavenie kabíny tak, aby spájalo pohodlie a ergonómiu a vodič mal k dispozícii pokročilé asistenčné systémy pre zvýšenie bezpečnosti na cestách. Všetky tieto funkcie budú k dispozícii aj pre plne elektrické modely Renault Trucks T & C E-Tech.

Renault Trucks zdôrazňuje, že kabíny sú optimalizované tak, aby poskytovali vodičom príjemnejšie pracovné prostredie, ktoré kombinuje ergonómiu, pohodlie na palube a produktivitu. Prístrojová doska je vybavená novým 12-palcovým nastaviteľným hlavným digitálnym displejom, ktorý dopĺňa sekundárny multifunkčný dotykový displej s rozhraním Android Automobile pre rýchly prístup k aplikáciám.

Nový interiér Renault Trucks T
Foto: Renault Trucks

Vodiči môžu na ovládanie funkcií hlavného displeja a sekundárnej obrazovky (vrátane telefónnych hovorov a ovládania hudby) bezpečne používať ovládacie prvky na volante. Pre ešte väčšie pohodlie sa na obrazovke zobrazuje aj navigácia a zábery z kamery. Vozidlá môžu byť vybavené aj bezdrôtovou nabíjačkou telefónu.

Podľa vášho gusta

Jazdný komfort si vodič či majiteľ môže prispôsobiť. Volant napríklad môže byť potiahnutý kožou, palubná doska modelov T, T High, C & K môže byť kompaktná alebo panoramatická, v sivej alebo čierno-červenej farbe. Poťahy sedadiel môžu byť textilné alebo v kombinácii kože a textilu. Elektrické modely Renault Trucks T & C E-Tech zase ponúkajú na výber výraznú modrú alebo červenú povrchovú úpravu prvkov interiéru.

Nový interiér Renault Trucks
Foto: Renault Trucks

Renault Trucks T, T High, C & K a Renault Trucks T & C E-Tech sú vybavené vylepšeným stĺpikom riadenia, ktorý je možné nastaviť v troch smeroch. Vodič si tak lepšie nájde polohu, ktorá mu najviac vyhovuje. Stĺpik riadenia sa nastavuje pomocou ovládača v podlahe, ovládaného jednou nohou.  

Pribudli aj nové technológie

Modelový rad 2024 príde aj s najnovšími asistentami bezpečnosti a komfortu vodiča. Senzory a kamery sú umiestnené okolo celého vozidla, čím sa zväčšuje zorné pole vodiča. Ako voliteľnú výbavu je možné pridať až päť kamier na monitorovanie okolia vozidla, jeho nákladu alebo točnice počas napájania.

Nový multimediálny displej Renault Trucks
Foto: Renault Trucks

Vodiči sú automaticky informovaní o tlaku v pneumatikách vozidla a návesu a v prípade akýchkoľvek anomálií ich snímač upozorní, čím sa zabráni zbytočne vyššej spotrebe paliva alebo prefúknutiu pneumatík. Vozidlá sú tiež vybavené systémom varovania pred prekročením rýchlosti (ISA) s kamerou, ktorá rozpoznáva rýchlostný limit a varuje vodičov, ak ho prekračujú. Tento systém zase môže ušetriť vodičovi zbytočné pokuty. Vozidlá Renault Trucks T, T High, C & K vybavené airbagom vodiča v kombinácii s predpínačom bezpečnostných pásov (štandardne pre Renault Trucks T & C E-Tech).

Dotykový displej v novom interiéri Renault Trucks
Foto: Renault Trucks

Výrobca ponúka pre zníženie spotreby paliva a emisií CO2 aj systém založený na mapách Optivision. Topografické údaje prenáša do palubného počítača v priebehu jazdy a snaží sa optimalizovať stratégie radenia prevodových stupňov. Súčasťou balíka sú aj moduly Check and Map, softvéru na správu vozového parku Optifleet, ktoré umožňujú riadiť a optimalizovať štýl jazdy a ešte efektívnejšie plánovať jazdy. Táto funkcia je štandardne k dispozícii na vozidlách Renault Trucks T & C E-Tech.

Aktuálne
Prečítajte si aj