24 C
Bratislava
utorok, 25 júna, 2024
46 300 1 430 18 600

Premiéra novej ikony VW

Volkswagen si od nového úžitkového modelu ID.Buzz, ktorý predstavil trhu minulý rok, sľubuje veľa. A začiatok má zatiaľ presne podľa plánov. ID. Buzz získal titul International Van of the Year 2024 a predaj beží na plné obrátky. Pomôcť mu teraz môže piatková premiéra verzie s dlhým rázvorom.

S príchodom dlhej verzie prichádza pre VW aj ďalší zásadný moment. So svojim minibusom sa vracia na trh v Severnej Amerike. Práve preto sa svetová premiéra uskutočnila v surfermi vyhľadávanej lokalite Huntington Beach, na Pacific Coast Highway blízko Los Angeles. Dlhý ID. Buzz bol predstavený v rámci najväčšieho VW Bus festivalu v USA.

Svetová premiéra dlhej verzie VW ID. Buzz

Zároveň Amerika privíta ID. Buzz veľkorysým gestom: 2. jún v budúcnosti oslavovaný ako sviatok „Volkswagen Bus Day“. V Európe sa ID. Buzz s dlhým rázvorom predstaví o tri týždne v Nemecku, od 23. do 25. júna na medzinárodnom festivale VW Bus v Hannoveri. Ako správne tušíte, najväčšom stretnutí VW Bus v Európe.

Návrat po 20 rokoch

S generáciou T4 odišiel pred 20 rokmi minibus od VW zo Spojených štátov a Kanady. Aj dnes sú ale generácie T1, T2 a T3 obvyklou scenériou na parkoviskách pri plážach v Kalifornii, na Floride a na Long Islande. S elektrickým pohonom a dlhou verziou sa teraz VW vracia so svojim minibusom späť. Poznajúc amerických zákazníkov, ktorí obľubujú obrovské autá, dáva zmysel rozhodnutie predstaviť ID. Buzz v Severnej Amerike až s dlhším rázvorom.

Detailnejší pohľad na dlhú verziu

S väčšou dĺžkou prichádza hneď niekoľko možných zmien, ktoré podľa značky potešia mnohých zákazníkov. Dlhá verzia meria 4 962 mm a ponúka sedem miest pre cestujúcich (vrátane vodiča). Rázvor sa oproti kratšej verzie predlžuje o 250 mm a okrem tretieho radu sedadiel je k dispozícii aj 2 469 litrov batožinového priestoru a miesto pre novú, väčšiu batériu s užitočnou kapacitou 85 kWh. Nové tepelné čerpadlo má navyše zvýšiť efektivitu v zimných mesiacoch.

Do ponuky pribudne tiež nový elektromotor s výkonom 210 kW (268 k). Verzia GTX s pohonom všetkých kolies posúva maximálny výkon až na 250 kW (339 k). Značka pri preiéra deklarovala, že táto verzia zvládne šprint z 0 na 100 km/h za 6,4 sekundy. Popri head-up displey či novom multimediálnom systéme budete vedieť svoj ID. Buzz teraz zaparkovať aj pomocou svojho smartfónu. Dodávky prvých vozidiel s dlhým rázvorom sa v Severnej Amerike a takmer paralelne aj v Európe, začnú v roku 2024. Modely ID. Buzz pre celý svet sa budú vyrábať v závode v nemeckom Hannoveri.

Aktuálne
Prečítajte si aj