27.2 C
Bratislava
utorok, 25 júna, 2024
46 300 1 430 18 600

Nový Opel Combo dostal Vizor aj inteligentné svetlá

Nový Opel Combo dostal nový dizajn prednej časti aj nový digitálny kokpit. Navyše, po vzore osobných modelov značky dostala táto kompaktná dodávka aj prednú masku Vizor a špičkové svetlá ako opciu.

Vizor vytvára jednotný vizuálny prvok, ktorý sa tiahne cez celú prednú časť vozidla a integruje emblém značky, Blitz, so svetelným systémom. Nový Opel Combo je prvým vozidlom vo svojom segmente, ktoré disponuje najmodernejšími svetlami Intelli-Lux LED® Matrix Light. Elektrická verzia Combo Electric dostala väčší dojazd.

Úžitkové modely Opel
Foto: Cargo magazín

Všetky tri pohony

Okrem elektrickej verzie je nový Opel Combo dostupný aj s benzínovými a naftovými motormi, pričom nafta ponúka automatickú prevodovku ako alternatívu k manuálnej. Obe verzie pohonov (benzín aj diesel) sú k dispozícii v dvoch dĺžkach (4,40 m alebo 4,75 m) s možnosťou dvoch alebo troch predných sedadiel. V ponukovom liste je aj päťmiestna Crew Van.

Nový Opel Combo Van
Foto: Cargo magazín

Verzie so spaľovacím motorom začínajú od 18 750 eur bez DPH, ich kompletnú ponuku nájdete tu. Elektrická verzia Combo Electric začína od 28 690 eur bez DPH a jej aktuálny cenník nájdete tu. Verziu Crew Van môžete mať aj s elektrickým pohonom.

Kompatkná dodávka Opel Combo
Foto: Cargo magazín

Intelli-Lux LED® Matrix Light v dodávke

Nový Opel Combo ponúka možnosť využiť opciu a vybaviť si svoju kompaktnú odávku adaptívnymi, neoslňujúcimi Intelli-Lux LED Matrix svetlami. Combo je prvé vo svojej triede s touto technológiou. Matrixové svetlomety s celkom 14 LED prvkami automaticky prepnú na diaľkové svetlá a neustále upravujú dĺžku a rozloženie svetelného kužeľa.

Opel Combo svetlo Intellilux
Foto: Cargo magazín

Keď systém zistí svetlá prichádzajúceho vozidla, jednotlivé LED diódy sa vypnú, aby vozidlo vyrezali z hlavného lúča a zabránili oslňovaniu vodičov. LED diódy sa opäť automaticky zapnú, keď systém nezistí žiadne svetlá iných vozidiel.

Combo Electric s väčším dojazdom

Opel Combo Electric dostal rozšírený dojazd. Nová elektrická kompaktná dodávka, ktorá má tri režimy Eco, Normal a Power, je vybavená novou 50 kWh batériou s ktorou podľa WLTP cyklu prejde 346 kilometrov. To je o viac ako 60 kilometrov viac ako jeho predchodca. Elektrický pohon bol totiž prepracovaný a po prvýkrát v modeli Combo nájdete tepelné čerpadlo, ktoré pomáha šetriť dojazd batérie pri nízkych teplotách.

Dodávky Opel nákladový priestor
Foto: Opel

Pohon zabezpečuje najnovšia generácia elektrického motora s výkonom 100 kW/136 hp a 270 Nm krútiaceho momentu, nový Combo Electric môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 135 km/h. So štandardnou 7,4 kW palubnou nabíjačkou (11 kW voliteľne) môže byť batéria nabitá na 80 % svojej kapacity za menej ako 30 minút na verejnej nabíjacej stanici s výkonom 100 kW.

Rovnako ako jeho predchodca, aj nová elektrická kompaktná dodávka ponúka až 4,4 m3 úložného priestoru (rovnako ako verzie so spaľovacím motorom), nosnosť elektrickej verzie je 781 kg a ťažná kapacita 750 kg.

Nový Opel Combo nákladový priestor
Foto: Cargo magazín

Pokročilejšie funkcie infotainmentu

Vodič sa môže tešiť na nový infotainment systém s 10-palcovými farebnými dotykovými obrazovkami. Aj tie sú v tomto modeli použité po prvýkrát s poktročilejšími funkciami. Zlepšila sa grafika, multimediálne a konektívne schopnosti, ako sú Wi-Fi, Bluetooth a 4G. Systémy sú kompatibilné s bezdrôtovým Apple CarPlay a Android Auto.

Interiér Opel Combo po facelifte pre rok 2024
Foto: Cargo magazín

Alternatívne je nový Combo dostupný so stanicou pre smartfóny. Po pripojení k stanici cez špeciálnu aplikáciu sa smartfón používateľa stáva ovládacím panelom infotainmentu vozidla, pričom tiež interaguje s tlačidlami na volante. V novom Combo Electric máte za novým volantom páčky, pomocou ktorých si viete zvoliť tri úrovne rekuperácie pre regeneračný brzdový systém.

Opel Combo s novým volantom
Foto: Cargo magazín

Digitálne spätné zrkadlo

Novým bezpečnostným prvkom je Dynamic Surround Vision. Systém pozostáva z dvoch kamier, jednej umiestnenej nad zadnými dverami a druhej pod vonkajším zrkadlom na strane spolujazdca. Dva obrazy – zozadu počas jazdy a (keď je aktivovaný páčkou indikátora) z bočného slepého uhla – sa zobrazujú v novom digitálnom spätnom zrkadle s vynikajúcou grafikou obrazu. V porovnaní s konvenčnými zrkadlami poskytuje systém zvýšenú viditeľnosť, čo umožňuje vodičovi bezpečnejšie manévrovať.

Foto: Cargo magazín

Dodatočnú bezpečnosť poskytuje rad až 18 pokročilých asistenčných systémov pre vodiča (ADAS) – mnoho z nich už ako štandard – vrátane inteligentného asistenta rýchlosti, asistenta udržiavania v jazdnom pruhu, pokročilého núdzového brzdenia a výstrahy pred únavou vodiča. Adaptívny tempomat je dostupný ako opcia.

Aktuálne
Prečítajte si aj