21.6 C
Bratislava
piatok, 19 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Dve dodávky PEUGEOT Boxer na dobrú vec

Značka PEUGEOT sa stáva oficiálnym dodávateľom programu UNDER THE POLE, zameraného na prieskum podmorskej fauny a flóry. Tento program kombinuje expedície po celom svete, vedecký výskum a osvetu s cieľom prispievať k lepšiemu poznaniu a ochrane oceánov. Jeho súčasťou teraz budú dodávky PEUGEOT Boxer.

Program UNDER THE POLE bol založený Ghislainom Bardoutom a Emmanuellom Périé-Bardoutom v roku 2008 v Concarneau, vo Francúzsku. Spolu s PEUGEOTom má za cieľ využiť vedecké poznatky v prospech ochrany oceánov.

PEUGEOT Boxer na dobrú vec

Aby PEUGEOT mohol konkrétne prispieť k činnosti UNDER THE POLE, poskytne dve užitkové vozidlá BOXER, ktoré budú slúžiť na prepravu všetkého vybavenia potrebného na vykonávanie rôznych misií programu. Program má tri hlavné ciele:

  1. Organizovať inovatívne expedície po celom svete zamerané na vedecký prieskum oceánov, najmä v polárnych alebo izolovaných oblastiach.
  2. Podporovať vedecký výskum, najmä prostredníctvom programu DEEPLIFE, ktorý skúma morské živočíšne lesy mezofotickej zóny (od 30 do 200 metrov hĺbky) a ich kľúčovú úlohu v fungovaní morského ekosystému.
  3. Pracovať na zvyšovaní povedomia o ochrane oceánov s presvedčením, že poznatky majú skutočný význam iba vtedy, ak sú zdieľané.

PEUGEOT a záväzok k životnému prostrediu

Rovnako ako UNDER THE POLE kladie dôraz na vedecké poznatky oceánov v prospech ich ochrany, PEUGEOT sa snaží inovovať, aby ponúkal čistú, dostupnú a udržateľnú mobilitu čo najväčšiemu počtu ľudí. Do roku 2038 sa chce dopracovať k uhlíkovej mobilite.

Ambícia začína jasným a dobrovoľným plánom elektrifikácie produktov PEUGEOT. Do roku 2023majú byť všetky modely v ponuke značky elektrifikované. Do roku 2025 bude 100% ponuky PEUGEOT-u elektrickej. Napokon do roku 2030 budú 100% predajov PEUGEOT v Európe tvoriť 100% elektrické vozidlá.

Plán dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2038 však zahŕňa aj ďalšie body. Materiály používané pri návrhu a výrobe výrobkov sú volené s dôrazom na zvýšenie používania recyklovaných materiálov. Energia používaná pri výrobe má byť obnoviteľná a vytvorená má byť cirkulárna ekonomika pre materiály a výrobky, od návrhu produktov po ich koniec životnosti, s využitím princípov „4R“: oprava, prerobenie, opätovné použitie, recyklácia.

Ide sa na to

Na začiatok tejto spolupráce, dňa 29. júna 2023, členovia tímu UNDER THE POLE prevzali dve vozidlá PEUGEOT Boxer, ktoré budú používať na prepravu svojho vybavenia počas nadchádzajúcich expedícií. Prvý PEUGEOT Boxer bude slúžiť na ťahanie potápačskej lode a prepravu množstva vybavenia potrebného pre rôzne misie programu. Druhé vozidlo bude použité na ťahanie púťovej karavany UNDER THE POLE po Francúzsku, kde sa budú realizovať aktivity na zvyšovanie povedomia oceánov u študentov a širokej verejnosti.

Aktuálne
Prečítajte si aj