30.1 C
Bratislava
štvrtok, 18 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Ďalšie detaily o siedmej generácii Transportera

Volkswagen úžitkové vozidlá chystá svetovú premiéru svojho legendárneho modelu Transporter. Značka zverejnila prvé konkrétne detaily siedmej generácie.

Zároveň VW Úžitkové vozidlá poskytuje pohľad na všestrannú verziu PanAmericana. „Transporter bol od začiatku a cez všetky generácie robustným a praktickým vozidlom. A dosahuje to v najkrajšej podobe. Preto sa stal ikonou.“ hovorí hlavný dizajnér značky Albert Kirzinger.

Koleso siedmej generácie VW Transporter PanAmericana
Foto: Volkswagen

Siedma generácia transportera je podľa neho ďalším vozidlom, ktoré presne spĺňa tieto kritériá. Je robustné, s vysoko estetickým dizajnom a nadväzuje na klasickú DNA Bulli. Dizajn ale zároveň dostal vylepšenia, čo podľa dizajnéra jasne ukazuje práve PanAmericana.

Štýlové úžitkové auto

Nový Transporter má kombinovať úžitkové vlastnosti s výrazne čistým, podľa značky až ikonickým štýlom dizajnu Volkswagen. Nielen línie ale aj jednotlivé prvky modelu Transporter sa postupne stali charakteristickými znakmi celej produktovej línie.

Medzi tieto prvky patria kolesá alebo predné a zadné svetá. „Aj zdanlivo malé detaily, ako sú bočné lišty alebo rozšírenia blatníkov, sú prvky, kde sa spája robustnosť a estetika, čím Transporter získava svoju jedinečnú DNA,“ opisuje Kirzinger.

Nová PanAmericana to demonštruje svojimi terénnymi prvkami po stranách, ktoré chránia karosériu a sú zároveň esteticky príťažlivé, vďaka čistému a presnému dizajnu. Tieto prvky zvýrazňujú terénny charakter a robustnosť Bulliho určeného pre cestovateľov.

Nový dizajn kolies

Ďalším príkladom výrazného dizajnu modelu Transporter sú nové 19-palcové zliatinové kolesá Indianapolis. PanAmericana ich pri uvedení na trh dostane ako štandard, čo sa stane prvýkrát v histórii tohto radu. Kolesá majú prémiový dizajn s diamantovo rezaným okrajom a čiernou hviezdou. „Aj keby ste zakryli znak VW na stredovom kryte, koleso Indianapolis by bolo stále rozpoznateľné ako koleso Transportera a značky Volkswagen, vďaka jeho čistému, ikonickému dizajnu,“ tvrdí Kirzinger.

Ďalším príkladom sú svetlá. Už prvý Transporter ich mal okrúhle, vytvárali dojem, že vozidlo má oči, čo dodávalo prednej časti tvár. Aj nový Transporter dostane unikátnu tvár – opäť vďaka výraznému svetelnému dizajnu. PanAmericana bude uvedená na trh so špičkovou verziou nových LED svetlometov ako štandardom.

Aj základné verzie budú mať LED svetlomety. Nové LED zadné svetlá PanAmericany budú jasne ukazovať, že ide o Transporter. Nový svetelný dizajn má takisto ďalší význam: symbolizuje, že Volkswagen úžitkové vozidlá posunula Transporter do technologickej budúcnosti.

Aktuálne
Prečítajte si aj