27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Na Slovensku máme prvé autobusy Scania Citywide LF

Na Slovensku máme prvé nízkopodlažné autobusy Scania Citywide LF. V rámci obnovy autobusového parku mestskej hromadnej dopravy si štvoricu týchto nízkopodlažných plynových autobusov obstaralo mesto Zvolen.

Mesto Zvolen týtmo nákupom dokončilo obmenu vozového parku. Ako doplnil primátor mesta Vladimír Maňka, na kompletnú obsluhu autobusových liniek vo Zvolene bolo po predvlaňajšom verejnom obstarávaní na nového dopravcu potrebné doplniť posledné štyri kusy autobusov.

Scania Citywide LF vo Zvolene

Scania dodala Zvolenu nízkopodlažné autobusy Citywide LF s dĺžkou 12 metrov a s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG). Dvojnápravové autobusy majú spolu 81 miest, z toho 29 na sedenie. Do interiéru sa vstupuje trojicou dverí v usporiadaní 2-2-2. O pohon sa stará plynový deväťlitrový päťvalcový motor s výkonom 280 k, ktorý dopĺňa automatická prevodovka ZF. 

Scania Citywide LF vo Zvolene
Foto: Scania

Vo vnútri je všetko navrhnuté pre maximálny komfort cestujúcich. Nástup uľahčuje nízka podlaha interiér je usporiadaný pre bezproblémový pohyb cestujúcich a nechýba klimatizácia, USB porty na nabíjanie mobilných zariadení alebo bezplatná WiFi.

Scania Citywide LF na ulici
Foto: Scania

Autobusy budú v tradičných červených farbách mesta Zvolen s bielym logom. Podľa požiadaviek zákazníka je farebne upravený aj interiér, s červenými a modrými sedadlami. Z pohľadu komfortu sa ale nezabudlo ani na vodičov. K dispozícii budú mať samostatnú klimatizáciu, pohodlné sedadlo ISRI a v noci ich potešia Bi-LED svetlomety. 

Scania Citywide LF interiér
Foto: Scania

Prvý slovenský úspech Scania Citywide LF

Lukáš Martinů, ktorý je v Scania CZ & SK zodpovedný za predaj autobusov, neskrýval svoje nadšenie. Vďaka úspechu vo výberovom konaní mesta Zvolen totiž Scania dodala vôbec prvé autobusy Citywide na Slovensku.

OdovzdávanieScania Citywide LF
Foto: Scania

Martinů podčiarkuje, že autobusy majú ekologický a úsporný plynový motor. „Veríme, že náš najmodernejší autobus ocenia všetci: majiteľ, prevádzkovateľ, vodiči a hlavne cestujúci.“

Aktuálne
Prečítajte si aj