19.9 C
Bratislava
piatok, 19 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

IVECO BUS dodáva 153 elektrických autobusov talianskemu Milánu

Výrobca autobusov IVECO BUS, patriaci do skupiny Iveco Group N.V., podpísal zmluvu na dodanie 153 nových elektrických autobusov pre Azienda Trasporti Milanesi S.p.A. (ATM), verejnú dopravnú spoločnosť v Miláne. Mesto týmto krokom pokračuje v prechode na udržateľnú mobilitu.

Hodnota zmluvy presahuje 120 miliónov eur a je súčasťou stratégie ATM na poskytovanie udržateľnejšej a dostupnejšej mobility. ATM sa zaviazala, že postupne pretransformuje celý svoj mestský vozový park na 1 200 elektrických autobusov a vykoná nevyhnutné zmeny v okolitom ekosystéme, vrátane obnovy dep a vytvorenia nových zariadení, ktoré budú plne integrované do urbanistickej koncepcie mesta. Príchod nových elektrických vozidiel predstavuje kľúčový krok v tomto pláne, ktorý dostal názov Full Electric. Do roku 2026 bude polovica autobusov prevádzkovaných v Miláne elektrických.

153 nových elektrických autobusov IVECO BUS

V rámci tendra na nové autobusy ide o 153 nových 12-metrových elektrických autobusov a kompletnú údržbu počas desiatich rokov. Prvé dodávky sa očakávajú v prvom štvrťroku 2025 a všetky ostatné autobusy majú byť dodané do júna 2026. IVECO BUS sa počas rokov podieľalo na zabezpečovaní mobility v Miláne a dnes tvoria jeho vozidlá 45 % celej flotily ATM (550 autobusov z 1 200).

„Sme hrdí, že môžeme zohrávať dôležitú úlohu v ceste Milána k udržateľnejšej mobilite. Kombinácia konkurencieschopných nákladov na vlastníctvo od IVECO BUS a našej blízkosti k ATM nám umožňuje poskytnúť šitú riešenie, ktoré vyhovuje konkrétnym potrebám tohto rýchlo sa rozvíjajúceho mesta,“ hovorí Domenico Nucera, prezident Bus Business Unit v skupine Iveco Group.

Aktuálne
Prečítajte si aj