27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

IVECO BUS má nové testovacie centrum, v Európe je unikátne

IVECO BUS oficiálne otvorila svoje nové skúšobné a testovacie stredisko s názvom E-BENCH. Podľa spoločnosti ide o inovatívne testovacie centrum, ktoré je v Európe jedinečné. Nachádza sa vo výskumnom a vývojovom centre vo Vénissieux, globálnej centrále autobusových a autokarových aktivít skupiny Iveco.

E-BENCH umožňuje testovanie jednotlivých komponentov aj celých vozidiel v reálnych jazdných podmienkach, simulujúcich všetky typy aplikácií a klimatických podmienok. „Sme hrdí na to, že môžeme osláviť dokončenie tohto jedinečného a inovatívneho projektu, ktorý nám umožní ďalej urýchliť vývoj a uvedenie našich vozidiel vybavených najnovšími technológiami a poháňaných rôznymi pohonmi na trh,“ uviedol Stéphane Espinasse, vedúci obchodnej prevádzky a produktového manažmentu IVECO BUS.

Testovacie centrum E-BENCH

E-BENCH, ktorý je plne funkčný od júla 2023 a jeho testovacie možnosti zahŕňajú napríklad valcový dynamometer, klimatický stôl, stôl pre jednotlivé komponenty, kompletný HIL (Hardware-in-the-loop) stôl na testovanie všetkých komponentov spolu a kompatibilitou s elektrickým a vodíkovým pohonom.

E-BENCH je testovacie centrum značky IVECO BUS
Foto: IVECO BUS

E-BENCH pozostáva z prepojených „buniek“, ktoré umožňujú testovanie vozidiel a hlavne funkčných modelov s názvom SKATE. Hlavná testovacia bunka dokáže simulovať dynamiku vozidla prostredníctvom dvoch nakladacích strojov, pričom simuluje extrémne klimatické podmienky a kombinuje klimatické funkcie (medzi -15°C a +55°C vo všetkých ročných obdobiach). Prietok vzduchu tu dokáže dosiahnuť až 210 000 m3/h.

Nový projekt E-BENCH (facility and development) predstavuje pre IVECO BUS celkovú investíciu 6,2 milióna eur. Vývojovú fázu projektu spolufinancovala francúzska vláda prostredníctvom programu budúcich investícií France 2030, ktorý prevádzkuje ADEME, francúzska agentúra pre ekologickú transformáciu.

Aktuálne
Prečítajte si aj