22.1 C
Bratislava
piatok, 19 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

V Calais napadli dvoch kamionistov

Dvoch zamestnancov dopravnej spoločnosti Carna Transport napadli vo francúzskom prístave Calais neznámi páchatelia.

O útoku sa toho nevie veľa, na sociálnych sieťach sa ale podľa portálu Sunday World objavili fotogtafie po útoku, na ktorých je vidieť následky aj jedného zo zranených mužov. Francúzske úrady podľa portálu spolupracujú s manažmentom spoločnosti Carna na prešetrení celého incidentu.

Zranení vodič po útoku v Calais
Foto: Sunday World

Generálny riaditeľ Carna Transport Robert Heavin pre médiá povedal, že plne spolupracujú pri vyšetrovaní incidentu a že obaja muži sa po útoku vrátili do práce už po niekoľkých dňoch a viac sa k tomu, čo sa stalo, vyjadrovať nechcel.

Nebezpečné Calais

Situácia v prístave Calais je podľa mnohých dlhodobo vysoko nebezpečná. Jeden z vodičov pre denník Sunday World povedal, že život na cestách je čoraz nebezpečnejší a útoky spojené s alkoholom sú takmer každodennou záležitosťou.

„Život na ceste je dnes plný neustálych nebezpečenstiev. Už to nie sú tie staré časy, keď sme poznali svoje náklady a kolegov vodičov,“ povedal vodič kamiónu. „To, čo sa stalo v Calais, je bežná záležitosť. Teraz platia iné pravidlá – je to skôr o tom, že si musíme dávať pozor na každý krok,“ dodal.

Aktuálne
Prečítajte si aj