5.6 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

eFleet Day 2023 Truck&Bus je tu už o pár dní

Ústrednu témou sa elektromobilita stáva už aj v ťažkej nákladnej doprave a hromadnej doprave. Slovenské zastúpenia popredných výrobcov nákladných vozidiel a autobusov prinášajú na Slovensko prvé elektrické modely a realizujú prvé testy so svojimi zákazníkmi. Bližšie sa výzvam, no najmä potenciálu elektromobility v ťažkej nákladnej a hromadnej doprave bude venovať najväčšia konferencia v tejto oblasti u nás – eFleet Day 2023 Truck&Bus, ktorá sa uskutoční už 17.10. v Šamoríne.

Aktuálne analýzy naznačujú, že zásadné zmeny v prechode na alternatívne palivá nás čakajú už na prelome tohto desaťročia. Firmy, ktoré sa elektromobilitou zaoberajú už dnes, budú mať pri tejto zrejme neodvratnej transformácii vozového parku konkurenčnú výhodu. Záujem o rozvoj zelenej nákladnej flotily pritom postupne rastie.

eFleet Day 2023 Truck & Bus
Foto: eFleet Day 2023

eFleet Day 2023: Všetko na jednom mieste

Pre dopravcov je však prechod na elektrický pohon zatiaľ stále pomerne veľkou neznámou. Práve snaha priniesť im viac informácií a zdieľať s nimi skúsenosti stála za zrodom jesenného eFleet Day 2023 Truck&Bus. Konferencia pod jednu strechu prinesie najdôležitejšie témy spojené s elektromobilitou v nákladnej doprave a preprave pasažierov.

Odborný program konferencie eFleet Day 2023 Truck&Bus sa zameria na aktuálny stav slovenskej elektromobility v segmente nákladnej dopravy a prepravy, ale najmä na celkové trendy, plány a požiadavky, ktoré bude počas najbližších rokoch do značnej miery diktovať smerovanie celého segmentu. Program otvorí kľúčové otázky o elektrifikácii vozových parkov, rozvoji nabíjacej infraštruktúry a podpore transformácie smerom k elektromobilite.

Cenné informácie a skúsenosti

eFleet Day 2023 Truck&Bus načrtne konkrétne riešenia, prípadové štúdie, rady, tipy a triky pre dopravné podniky, prepravcov a firmy. Odborníci budú hovoriť o tom, ako môže firma rozvíjať zelenú nákladnú flotilu udržateľne z pohľadu ekonomiky, ako dizajnovať „business case“ elektrickej nákladnej flotily s profitom či to, aké riešenia v elektrickej nákladnej doprave sú dostupné na trhu dnes a čo môžeme očakávať v najbližších rokoch.

eFleet Day 2023 Truck&Bus nadväzuje na špecializovanú konferenciu zameranú na elektromobilitu vo firmách, ktorá sa konala koncom marca 2023.

Program sa bude venovať zavádzaniu bezemisných vozidiel do flotily a potrebám dopravcov, dotáciám z európskych mechanizmov a ďalším praktickým náležitostiam. Medzi nosné témy budú patriť oblasti:

 • Ako zavádzať elektrické kamióny do flotily
 • Elektrická nákladná doprava – dnes a v roku 2025
 • Riešenia pre elektrickú nákladnú flotilu – vozidlá, nabíjanie a užívatelia
 • Dotácie pre elektrické autobusy: ako na to
 • Nabíjanie elektrických vozidiel: netreba mať zbytočné obavy
 • Plánovanie flotily elektrických autobusov a ich nabíjanie

Konferencia sa dotkne aj témy optimalizácie nákladov na nabíjanie elektrickej flotily a priblíži reálne príklady fungujúce v zahraničí. Na svoje si prídu aj mestá, ktorým eFleet Day 2023 Truck&Bus pomôže zorientovať sa v tom, čo je z pohľadu elektrifikácie dôležité pre nich. Svoje elektrické nákladné vozidlá tu budú vystavovať popredné značky ako Scania, Volvo Trucks, Renault Trucks, Mercedes-Benz Trucks či Volkswagen Úžitkové vozidlá. S vybranými vozidlami bude možné absolvovať aj testovacie jazdy.

Spíkri a diskutujúci

Na konferencii eFleet Day Truck&Bus 2023 vystúpia fundovaní odborníci zo segmentu elektromobility, ktorí sa podelia o kľúčové informácie o elektrifikácii vozových parkov. Medzi rečníkmi nebudú chýbať:

 • Patrik Križanský – Riaditeľ, SEVA – Slovak Electric Vehicle Association
 • Tony Sandberg – Riaditeľ oddelenia Scania Pilot Partner
 • Rastislav Žembery – Produktový manažér e-mobility, ZSE Drive
 • Michal Chabada – Zakladateľ portálu MojElektromobil.sk a odborník na elektromobilitu
 • Peter Badík – CEO spoločnosti GreenWay
 • Otto Mašek – Technický inžinier, Volvo Group Slovakia
 • Tomáš Vaculčiak – Head of Land Transport CZ&SK, DB Schenker
 • a ďalší odborníci

eFleet Day 2023 Truck&Bus: Kedy a kde?

eFleet Day 2023 Truck&Bus nadväzuje na špecializovanú konferenciu zameranú na elektromobilitu vo firmách, ktorá sa konala koncom marca 2023 a pritiahla záujem viac ako 350 zástupcov spoločností a samospráv. Prívlastok Truck&Bus jasne naznačuje, že nosnou témou je nákladná a hromadná doprava, ktorá si vyžaduje špecifický prístup a cielené riešenia. Konferencia sa nezadržateľne blíži, preto neváhajte a zabezpečte si svoje miesto už dnes!

 • Dátum: 17. október 2023
 • Adresa: x-bionic® sphere, Dubová 33/A, 931 01 Šamorín
 • Trvanie: 9:00 – 15:30 hod
 • Cena: 99,00 € bez DPH (30% zľava pre členov SEVA, až do konania podujatia)
 • Registrácia: Navštívte oficiálny web www.efleetday.sk
Aktuálne
Prečítajte si aj