30.1 C
Bratislava
štvrtok, 18 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

IDV dodá tisícky vozidiel švédskej armáde

Značka IDV patriaca do koncernu Iveco Group N.V. podpísala rámcovú zmluvu so Švédskom na nákup 3 000 ľahkých vozidiel pre švédske ozbrojené sily. Prvá objednávka obsahuje 400 kusov a má hodnotu približne 73 mil. eur. IDV sa špecializuje na armádne aj civilné obranné vybavenie.

Rámcová zmluva je rozložená maximálne na 9 rokov a podľa nej má IDV dodať viacúčelové ľahké vozidlá (LMPV) v konfigurácii 4×4. Vozidlá majú garantovať vysoký stupeň mobility, kompatibilitu s armádnymi palivami a palivami NATO a majú byť schopné adaptovať sa na rôznorodé klimatické podmienky od -32°C do +49°C.

Dohoda obsahuje servis a údržbu až do 12 rokov prostredníctvom dedikovanej zákazníckej logistickej podpory. Totot vozidlo je k dispozícii v 12 rôznych verziách ako sú transportér pre pozemné vojsko, zdravotnícke vozidlo, komunikačné centrum alebo logistické vozidlo. Všetky sú kompatibilné so štandardami NATO.

V snahe odpovedať na viaceré špecifické technologické požiadavky projektu LMPV vytvorila IDV riešenia na požiadanie a viaceré adaptácie vozidla. Ide napríklad o elektromagnetickú kompatibilitu (EMC), výkonové vylepšenia vozidla aj jeho konštrukcie, predprípravu kabíny na integráciu komunikačného a vojenského vybavenia aj konštrukcie pre rôzne typy úloh a aplikácií. Príkladom je možnosť transportovať verziu Medical 2 lietadlom C-130 súčasne s garantovanou funkcionalitou medcínskych prístrojov a vybavenia.

Aktuálne
Prečítajte si aj