27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Waberer’s vynovil flotilu ťahačov

Waberer’s Group vydala tlačovú správu v ktorej píše, že dosiahla svoj strategický cieľ znížiť priemerný vek svojho vozového parku diaľkovej medzinárodnej dopravy, sídliaceho v Maďarsku. V posledných rokoch skupina vymenila veľkú časť svojich nákladných vozidiel, aby dokázala poskytovať kvalitnejšie a ekologickejšie služby s pridanou hodnotou. Modernizácia má tiež pomôcť prevádzkovať flotilu efektívnym a udržateľným spôsobom.

Waberer’s Group si cieľ modernizácie svojej flotily stanovila ešte v roku 2020. Priemerný vek nákladných vozidiel si zaumienila znížiť na 2 – 2,5 roka. Firma kótovaná na budapeštianskej burze teraz tento cieľ dosiahla, keď znížila priemerný vek svojich ťahačov pre medzinárodnú dopravu s bázou v Maďarsku (ITS) na 2,3 roka.

Znížil aj priemerný vek celého medzinárodného segmentu (vrátane poľskej dcérskej spoločnosti LINK) na 2,1 roka, zatiaľ čo priemerný vek vozidiel segmentu regionálnej zmluvnej logistiky (RCL) (traktory, nákladné autá, dodávky) sa znížil na 2,5 roka.

Barna Erdélyi, člen predstavenstva Waberer’s International uviedol, že jedným z cieľov modernizácie vozového parku ťahačov a prívesov je operovať efektívnejšie a udržateľnejšie a slúžiť zákazníkom na ešte vyššej kvalitatívnej úrovni, s pridanou hodnotou. Erdélyi zdôraznil, že vo flotile využívajú najmodernejšie dieselové technológie a alternatívne pohonné jednotky a viac sa zameriavajú aj na intermodálnu dopravu.

Medzinárodnú flotilu Waberer’s Group tvorí viac ako 2 100 vozidiel, z ktorých asi 1 700 je pod maďarskou správou a približne 400 patrí poľskej dcére. Firma chce štvrťročne obmieňať flotilu vozidiel v segmente ITS a priebežne obnovovať a modernizovať aj flotilu návesov. Nedávno bolo zaradených do prevádzky 45 trojnápravových a 5 dvojnápravových návesov Berger pre miestnu aj medzinárodnú dopravu. Tieto vozidlá s nižšou hmotnosťou a vyššou nosnosťou podľa maďarského dopravcu pomáhajú znižovať spotrebu paliva a umožňujú efektívnejšiu prepravu s nižšími úrovňami emisií.

Aktuálne
Prečítajte si aj