21.8 C
Bratislava
pondelok, 22 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Výrobca Volta Trucks oznámil smutnú správu

Výrobca elektrických nákladných vozidiel Volta Trucks, ktorý vznikol v roku 2019, chcel priniesť revolúciu v komerčnej nákladnej doprave. Jeho vozidlá sľubovali udržateľnosť aj nový level komfortu pre vodičov. Až doteraz to vyzeralo tak, že sa to spoločnosti môže podariť. Dnes však vyšla smutná správa. Spoločnosť oznámila bankrot.

Ako prvé predstavila Volta Trucks vozidlo Volta Zero, 16-tonové čisto elektrické nákladné vozidlo s unikátnym dizajnom kabíny aj šasi. Jeho prednosťami mali byť okrem udržateľnosti aj revolučná kabína vodiča, ktorý sedí v strede a nízko, aby mal v mestskej premávke dokonalý rozhľad a tým sa zvýšila bezpečnosť cestnej premávky.

Interiér Volta Trucks Volta Zero
Foto: Volta Trucks

O vozidlá Volta Zero javili záujem aj mnohé popredné značky z oblasti dopravy a logistiky. Volta Trucks však narazila na nečakané problémy, ktoré ju zrazili na kolená. Ako spoločnosť uviedla vo svojom stanovisku: „Ako všetky nové projekty v segmente EV, aj Volta Trucks narazila na výzvy. Nedávna správa o tom, že náš dodávateľ batérií (Proterra) požiadal podľa článku 11 o bankrot, mala zásadný dopad na naše výrobné plány a zredukovala počet vozidiel, ktoré sme plánovali vyrobiť. Neistota s našim dodávateľom batérií takisto negatívne ovplyvnila našu schopnosť získať dostatočný kapitál v už tak náročnom kapitálovom prostredí pre hráčov v segmente elektrických vozidiel.“

Ako sa v stanovisku ďalej uvádza, „s hlbokým zármutkom predstavenstvo prijalo ťažké rozhodnutie urobiť kroky k procesu bankrotu vo Švédsku. Hlavná obchodná jednotka skupiny, Volta Trucks Limited, podá čoskoro návrh na administráciu v Anglicku, s odborníkmi na insolvenciu z Alvarez & Marsal, ktorý preberú riadenie. Ostatné entity v skupine čoskoro takisto podajú návrhy na insolvenciu v jednotlivých jurisdikciách.“

Tlačová správa takisto skonštatovala, že pre predstavenstvo išlo o veľmi ťažké rozhodnutie, pretože si naplno uvedomujú vážnosť a vplyv, ktorý bude mať na organizáciu a pracovníkov, takisto ako aj na zákazníkov a partnerov. „Chceme sa tímu Volta Trucks poďakovať a sme neuveriteľne hrdí na to, čo dosiahli a aké inovatívne bezemisné úžitkové vozidlo dokázali vytvoriť,“ uzatvára sa v oficiálnom oznámení Volta Trucks.

Aktuálne
Prečítajte si aj