25.2 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Toto je najkrajší MAN v Európe

Značka MAN sa rozhodla hľadať svoje najkrajšie vozidlo v Európe. Na jej výzvu zaregovalo 200 podnikateľov a vodičov z 18 krajín, ktorí prihlásili 260 vozidiel. Zo všetkých prihlásených vzišla pätica finalistov a dnes už vieme, kto získal titul MAN Truck Champions Europe 2023.

Európsky víťaz pochádza z Poľska a je ním Paweł Pabich s ťahačom MAN TGX, ktorý nesie meno „Biely lev“. Svoju cenu si spolu s ďalšími ocenenými prebral počas slávnostného vyhlásenia 7. júla v Mníchove, počas MAN Trucknology Festivalu 2023, na ktorom sme sa zúčastnili aj my a video z neho si môžete pozrieť na našom YouTube kanáli.

Druhý skončil v ČR Filip čermák (Foto: MAN Truck & Bus)

Najkrajší MAN z každej krajiny

Okrem víťaza z Poľska boli ďalší štyria finalisti z Nemecka, Talianska, Turecka a Veľkej Británie. Ceny im odovzdal člen predstavenstva pre predaj a zákaznícke riešenia v MAN Truck & Bus Friedrich Baumann. Ten pri svojom preslove zdôraznil, že víťazmi nie sú len výnimočné nákladné autá, ale že skutočnými šampiónmi sú predovšetkým vodiči, ktorí vo dne aj v noci zabezpečujú, aby sa výrobky a tovar dostali tam, kde ich denne ľudia potrebujú. Podľa neho je MAN Truck Champion 2023 oslavou práve ich povolania a nasadenia v každodennej práci.

Druhé miesto v SR získal Marián Hija.
Pomyselná strieborná medaila na Slovensku patrí Mariánovi Hijovi (Foto: MAN Truck & Bus)

Súťaž „MAN Truck Champions 2023“ vyhlásil MAN Truck & Bus začiatkom mája. Uchádzať sa o titul najkrajšieho nákladného vozidla MAN v Európe mohli majitelia a vodiči nákladných vozidiel MAN s celkovou hmotnosťou nad 18 ton. Podmienkou bol vlastný originálny optický tuning, resp. individuálne úpravy exteriéru alebo interiéru.

MAN vo farbách KLAS
Zaujal aj Peter Klas, ktorý skončil spomedzi slovenských účastníkov tretí (Foto: MAN Truck & Bus)

Rozhodli ľudia

Hlasovanie prebiehalo od 31. mája do 11. júna prostredníctvom sociálnych sietí Facebook a Instagram aj na kanáloch a webových stránkach „Trucker’s World by MAN“. Vyhodnotenie výsledkov určilo najkrajšie vozidlá v jednotlivých krajinách a po ňom nasledovali voľby piatich najúspešnejších adeptov vrátane víťaza na európskej úrovni.

Najkrajší MAN na Slovensku má Starek
Najkrajší MAN na Slovensku má Martin Starek (Foto: MAN Truck & Bus)

Od 15. do 25. júna mohli ľudia prostredníctvom rovnakých sociálnych sietí opäť rozhodovať, avšak tentokrát už o celkovom víťazovi. Najkrajší MAN v Európe má podľa názoru verejnosti Poliak Paweł Pabich so svojim bielym ťahačom MAN TGX. Dizajn prvkov v interiéri si navrhol sám a vyrobili mu ich na mieru.

Regionálnu súťaž v ČR vyhral Petr Kopecký
Český víťaz Petr Kopecký (Foto: MAN Truck & Bus)

Víťazi z ČR a SR

V súťaží nemohli chýbať ani účastníci zo Slovenska a Českej republiky. Na Slovensku sa v prvej trojke umiestnili víťaz Martin Starek, strieborný Marián Hija a bronzový Peter Klas. V Českej republike zvíťazil Petr Kopecký pred Filip Čermákom a Michalom Přilepkom.

Aktuálne
Prečítajte si aj