21.2 C
Bratislava
pondelok, 15 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Thermo King s novinkou pre mestskú logistiku

Thermo King uvádza na trh novú generáciu chladiacich strojov pre nákladné vozidlá T-1200R Whisper Pro. Model, vybavený certifikáciou PIEK a štandardnou telematikou, spĺňa aktuálne požiadavky na tichú prevádzku a vylepšenú konektivitu v mestskej doručovacej doprave.

„Dodržiavanie najprísnejších hlukových predpisov stanovených mestami a regulačnými orgánmi pre naše produkty s cieľom znížiť dopad na komunity a vodičov bolo pre Thermo King vždy prioritou,“ povedal Davide Previsdomini, produktový manažér pre nákladné vozidlá v Thermo King. T-1200R Whisper Pro je certifikovaný PIEK. Záujemcovia si môžu vybrať medzi naftovou verziou alebo voliteľnou hybridnou verziou v závislosti od svojich špecifických potrieb a ekologických ambícií.

Požiadavky na certifikáciu PIEK sa v posledných rokoch sprísnili a platnosť starších certifikátov vypršala na konci marca 2023. K dnešnému dňu je tak T-1200R Whisper Pro jediným dieselovým chladiacim strojom pre nákladné vozidlá s certifikáciou PIEK. Zákazníci teraz môžu ťažiť z chladiaceho výkonu nákladných vozidiel a naďalej efektívne prevádzkujú svoje stroje v mestách s ochrannými zónami hluku.

Foto: Thermo King

Pokiaľ ide o konektivitu, T-1200R Whisper Pro je prvým modelom spoločnosti, ktorý je štandardne vybavený telematickými funkciami. Ku každému nákupu je v cene zahrnutá dvojročná telematická zmluva „Sledovanie“. Zariadenie je štandardne vybavené aj telematikou BlueBox.

Foto: Thermo King

V prípade, že vodič zabudne

Ďalšou zaujímavosťou je funkcia Geo-Fencing-Feature. Vďaka tejto funkcii sa stroj dokáže automaticky prepnúť na tichú prevádzku s certifikáciou PIEK, v momente keď vstúpi do vopred definovanej zóny nízkej hlučnosti. To umožňuje prepravným spoločnostiam vykonávať denné alebo nočné dodávky s istotou, že sú v súlade s miestnymi predpismi. Majitelia hybridného modelu tiež profitujú z prechodu na elektrický pohon hneď, ako je nákladné vozidlo zásobované elektrickou energiou.

Aby sa používatelia mohli ľahko prispôsobiť miestnym predpisom, Thermo King ponúka špeciálnu aplikáciu na rýchle načítanie GEO pre PIEK a nízko-emisné zóny (LEZ). Okrem toho je možné nastaviť časové okná, počas ktorých musí stroj spĺňať príslušné emisné a hlukové predpisy.

Aktuálne
Prečítajte si aj