16.9 C
Bratislava
sobota, 13 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Shell s novou platformou v oblasti vodíka

Spoločnosť Shell zaradila od druhej polovice tohto roka do prevádzky novú platformu Pay-Per-Use. Záujemcovia si môžu na platforme za mesačný poplatok „požičať“ vodíkové kamióny s kompletnou podporou tankovania a technického zázemia.

Mesačný poplatok je určený podľa najazdených kilometrov a okrem poistenia a údržby vozidla zahŕňa aj návod na obsluhu a zákaznícky servis. Prvých 25 kusov 15-tonových elektrických vozidiel s palivovými článkami vo vlastníctve Shell typu Mercedes-Benz Atego bude postupne k dispozícii od druhej polovice roku 2023. Na zníženie prevádzkového rizika je ponúkané komplexné poistenie vodiča a vozidla. Medzi prvých zákazníkov tejto platformy patrí napríklad spoločnosť DHL.

Foto: Shell

Kamióny poháňané vodíkom znižujú emisie uhlíka, pretože výfukové emisie sú len vodná para. V závislosti od modelu nákladného vozidla je uvádzaný dojazd až 450 kilometrov a tankovanie trvá približne 15 minút. Pri prebratí vozidla je zákazníkovi poskytnuté školenie na obsluhu a tankovanie vozidla. Plánovaná a neplánovaná údržba a 24/7 zákaznícka podpora sú k dispozícii podľa potreby, čím sa podľa poskytovateľa znižujú prevádzkové a výkonnostné riziká.

ZdrojShell
Aktuálne
Prečítajte si aj