27.2 C
Bratislava
utorok, 25 júna, 2024
46 300 1 430 18 600

Renault Trucks T dostane nový interiér

Necelé dva roky po uvedení aktuálnej generácie modelu Renault Trucks T na trh, dostávajú jeho kabíny určené pre diaľkovú dopravu aktualizáciu. Novinky sa prejavia koncom tohto roka.

Prvé oficiálne náhľady ukazujú nový rad Renault Trucks T vo verzii E-Tech, teda plne elektrický variant. Francúzsky výrobca však potvrdil, že takmer identická zmena čaká aj kabíny spaľovacích verzií. Môžeme teda očakávať zmodernizovanú palubnú dosku, úplne nový volant a novú prednú masku. Predná maska bude mať nielen modernizovaný vzhľad, ale celá kabína má narásť o 11,5 centimetra. Táto zmena má priniesť lepšiu aerodynamiku, no najmä zvýšiť bezpečnosť.

Nový dizajn aj bezpečnostné prvky

Zmena dizajnu v interiéri priamo súvisí s doplnkovou výbavou. Nový volant ponúkne airbag pre
vodiča, ktorý v predchádzajúcej verzii nebol dostupný. K dispozícii bude aj tempomat na volante, ktorý sa zbaví ciferníka na palubnej doske. Okrem toho bude mať nová palubná doska dve
obrazovky, ktoré prevezmú funkciu všetkých ukazovateľov a budú zobrazovať aj nastavenia
klimatizácie. Regulácia teploty však bude naďalej možná pomocou aj klasických fyzických ovládačov. Toto riešenie je u vodičov obľúbené, pretože im dáva pri ovládaní na výber použiť spôsob ovládania, ktorý je pre nich najpohodlnejší.

Medzi ďalšie nové prvky výbavy patrí bočné snímanie mŕtveho uhla namontované na oboch
stranách. To bude teraz dokonca súčasťou štandardnej výbavy pre nákladné vozidlá. Vyžaduje si to nariadenie Európskej únie, ktoré bude platné od roku 2024. Zoznam okrem iného obsahuje aj cúvaciu kameru pre nákladné vozidlá, preto bude plne spolupracovať s jedným z nových displejov.

Zároveň dostane nový interiér tiež držiak na telefón s možnosťou bezdrôtového nabíjania. K prípadným zmenám v spaľovacích motoroch informácie zverejnené aspoň zatiaľ neboli, poznáme len plány pre elektrickú verziu. Tá bude debutovať s motorom s výkonom 666 koní, 12-stupňovou automatizovanou prevodovkou a dojazdom približne 300 kilometrov. Pôjde to teda o totožný systém, aký využíva Volvo FH Electric. Viac detailov by malo byť známych čoskoro, výroba prvých demo vozidiel je totiž naplánovaná na november 2023.

Aktuálne
Prečítajte si aj