27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

FOTOGALÉRIA: IVECO predstavilo nový modelový rad za miliardu eur

IVECO neadávno predstavilo nový modelový rad svojich úžitkových vozidiel s názvom IVECO MY24 a išlo o poriadne veľkú akciu. Taliani to totiž vzali vo veľkom a v španielskej Barcelone ukázali nové modely pre diaľkovú dopravu, stavebníctvo aj mestskú distribúciu.

N konci článku nájdete celú fotogalériu, no poďme si povedať aj niečo k samotným novinkám. Ich predstavenie sa konalo v rámci podujatia s názvom „BE THE CHANGE“, teda buďte zmenou. Značka tak reaguje na súčasné trendy v odvetví, kedy sa najviac hovorí o potrebe zmeny a prechodu z fosílnych na alternatívne palivá.

Štvrročné úsilie

IVECO na predstavených novinkách pracovalo posledné štyri roky, s cieľom obnoviť svoje produkty na základe toho, čo potrebujú jeho zákazníci. Výsledkom je ponuka multienergetických produktov, ktoré majú zákazníkom priniesť udržateľné, no zároveň profitabilné riešenia. Zrýchlil sa vývoj elektrických vozidiel a v nemeckom Ulme značka zriadila zriadila špecializované výrobné centrum, kde vyrába svoje prvé elektrické nákladné vozidlo.

S-WAY Cab IVECO MY24
Interiér nového modelového radu S-WAY (Foto: IVECO)

Pozornosť zamerali Taliani aj na serivsné a popredajné služby. Značka počas uvedenia hovorila o 360-stupňovom ekosystéme vozidiel a požiadaviek a snahe stať sa dôveryhodným partnerom pre svojich zákazníkov.

Nový rad vozidiel IVECO MY24

Po prvý raz vo svojej histórii obnovilo IVECO celý svoj sortiment naraz. Do vývoja modelového roku 2024 investovala astronomickú 1 miliardu eur, doteraz najviac vo svojej histórii. Pri vývoji sa podľa vlastných slov zamerali na štyri hlavné piliere: obchodnú produktivitu, skúsenosti vodiča, udržateľnosť a konektivitu.

IVECO MY24
Nový S-WAY (Foto: IVECO)

Vylepšovalo sa skrz na skrz celým modelovým radom, od pohonu (predsatvil sa nový motor pre ťažké úžitkové vozidlá), cez ergonómiu (funkcie zamerané na vodiča) až po pokročilé rozhranie človek-stroj (vylepšená palubná technológia pre bezpečnejšiu jazdu). Do ponuky pribudli elektrické verzie ľahkých a ťažkých úžitkových vozidiel, no nezabudlo sa ani na zdokonaľovanie vozidiel so spaľovacím motorom, vrátane vozidiel na zemný plyn.

IVECO MY24 aj s komplexnými službami mobility

Ponuku vozidiel dopĺňa novopredstavený ekosystém riešení – služieb IVECO navrhnutých tak, aby podporovali zákazníkov pri jednoduchej a efektívnej správe ich vozidiel alebo vozového parku, pomáhali znižovať celkové náklady na vlastníctvo a zabezpečovali ziskovosť podnikania. Ponuka zahŕňa aj služby vyvinuté pre zlepšenie života vodičov na cestách, zvýšenie ich pohodlia a bezpečnosti.

IVECO MY24 T-WAY
Súčasťou predstavenia bol aj nový modelový rad stavebných vozidiel T-WAY (Foto: IVECO)

Pribudli služby zamerané na eMobility, teda prechod na elektromobilitu. IVECO predstavilo inovatívny all-inclusive biznis model s platbou za použitie a dlhodobý prenájom „zelených“ úžitkových vozidiel. Zákazníci tak získajú jednoduchší prístup k takýmto vozidlám a budú mať menej starostí s ich zaobstarávaním a riešením ich financovania a zostatkovej hodnoty v budúcnosti. Finančné riešenia pre elektrické vozidlá predstavila dedikovaná spoločnosť IVECO CAPITAL. V jej portfóliu sú aj služby financovania, lízingu a poistenia na všetkých trhoch.

IVECO MY24 X-WAY
Nové IVECO X-WAY (Foto: IVECO)

Nové logo ako symbol zmeny

Pre IVECO bolo uvedenie nového modelového radu spojené aj s pohľadom do histórie. Cesta spoločnosti sa začala písať pred 48 rokmi, jej vznik siaha k 1. januáru 1975. Nové logo bolo navrhnuté tak, aby spájalo odkaz histórie s novou kapitolou, ktorou je podľa značky. Ako moderná značka si chce IVECO zachovať svoju príslušnosť a tradíciu aj v meniacom sa svete.

Celá fotogaléria tu:

ZdrojIVECO
Aktuálne
Prečítajte si aj