32.1 C
Bratislava
štvrtok, 18 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

KRONE investuje do skupiny Schwarzmüller

Skupina KRONE oznámila svoju investíciu do konkurenčnej skupiny Schwarzmüller a s ňou súvisiace partnerstvo na európskom trhu.

Táto spolupráca medzi dvoma rodinnými firmami má posilniť spoločnú expanziu výrobných sietí a zavedenie servisných sietí prostredníctvom komplementárneho produktového portfólia.

Odbornosť a inovácie s tradíciou

S ročným obratom 390 miliónov eur a 1 950 zamestnancami je rakúska skupina Schwarzmüller významným európskym výrobcom prípojných a špecializovaných vozidiel. Má široké portfólio produktov v oblastiach diaľkovej dopravy, stavebníctva a infraštruktúry. Sústredí sa na prípojné vozidlá charakterizované ľahkou konštrukciou a širokými možnosťami prispôsobenia.

Medzi jej najžiadanejšie produkty patria ľahké prívesy, robustné sklápacie návesy, vysokokvalitné cisternové vozidlá a kontajnerové transportéry v odpadovom hospodárstve od dcérskej spoločnosti Hüffermann. Produktové portfólio dopĺňa široká škála nadstavieb na nákladné vozidlá, nízko-nakladacie prívesy, návesy s pohyblivou podlahou a vozidlá na prepravu dreva a stĺpikov.

Rozšírenie európskych výrobných kapacít

Skupina Schwarzmüller má štyri výrobné závody v Nemecku, Maďarsku, Českej republike a Rakúsku, z ktorých každý je špecializovaný. To umožní obom spoločnostiam konsolidovať svoju lokálnu prítomnosť na celom európskom trhu.

Navyše, pobočky v deviatich ďalších krajinách posilnia európsku prítomnosť a rozsiahlu predajnú sieť KRONE, ktorá bude týmto partnerstvom konsolidovaná. Integrácia týchto lokalít pod hlavičkou skupiny Krone Commercial Vehicle Group podľa KRONE prinesie zvýšenie distribučnej kapacity, rozšírenie kompetentných servisných sietí a jasný záväzok k blízkosti zákazníkov na celom európskom trhu.

Nezávislosť a posilnenie značiek

Nové priemyselné partnerstvo bude rešpektovať nezávislosť silných značiek skupiny Schwarzmüller. Tento prístup zdôrazňuje spoločný cieľ zachovať identitu a individuálny prístup k zákazníkom a zároveň využívať synergie pre inovácie a rast. S podporou odbornosti KRONE bude skupina Schwarzmüller pokračovať v činnosti pod existujúcim vedením. Osobná účasť rodiny Paletar zostane na predstavenstvách a v operatívnom podnikaní.

Spoločná vízia pre budúcnosť

Predseda dozornej rady skupiny KRONE, Bernard Krone, vníma nové partnerstvo ako významný krok k ešte širšiemu produktovému portfóliu a rozšírenému svetu služieb. „Naším cieľom je, aby zákazníci u nás vždy našli správne dopravné riešenie. Zahrnutie Schwarzmüller do skupiny KRONE Commercial Vehicle Group zabezpečuje, že tento cieľ môžeme splniť ešte vo väčšej miere,“ hovorí Krone.

Majiteľka skupiny Schwarzmüller, Beate Paletar dodala, že v novej vlastníckej štruktúre vidia príležitosť spoločne ďalej profesionalizovať ich modernú, tradičnú spoločnosť, optimálne čeliť regulačným prekážkam a tak zabezpečiť stabilnú budúcnosť s udržateľnými pracovnými miestami. „Obe rodinné firmy v minulosti dokázali, že majú veľmi podobné hodnoty. Tešíme sa na plodnú spoluprácu v týchto vzrušujúcich časoch,“ povedala Paletar. Akvizícia ešte musí byť schválená antimonopolnými úradmi.

Aktuálne
Prečítajte si aj