32.1 C
Bratislava
štvrtok, 18 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

IVECO S-Way získalo cenu Red Dot Award za dizajn

Jedna z najprestížnejších svetových cien v oblasti dizajnu, Red Dot Award, bola tento rok udelená modelu IVECO S-Way.

Porota pozostávajúca z približne 40 medzinárodných odborníkov každoročne vyberá najlepšie produkty na základe kritérií ako funkčnosť, estetika, jednoduchosť použitia, udržateľnosť a zodpovednosť.

Prečo vyhralo IVECO S-Way

Porotcovia tento rok ocenili kvalitu dizajnu modelu IVECO S-Way, zdôraznili jeho prémiovosť a možnosti prispôsobenia, spolu s presvedčivým dizajnom palubnej dosky. „Teší nás, že porota Red Dot Award ocenila náš dizajn, ktorý odráža prémiovú kvalitu IVECO S-Way a účinne kombinuje estetiku, funkčnosť a inovácie,“ vedúci priemyselného dizajnu skupiny Iveco Marco Armigliato.

IVECO s ocenením Red Dot Award
Foto: IVECO

IVECO tvrdí, že dizajn modelu S-Way bol vytvorený s dôrazom na vodiča a jeho potreby. Palubná doska je plne prispôsobiteľná, s možnosťou výberu rôznych materiálov a farieb. Grafický dizajn digitálnej prístrojovej dosky bol vyvinutý tak, aby poskytoval čo najlepšiu rovnováhu medzi vzhľadom a optimálnou čitateľnosťou.

Na trhu od rok 2023

Ocenený model bol uvedený na medzinárodný trh v novembri 2023. Nový S-Way bol navrhnutý s ohľadom na potreby zákazníkov. Interiér kabíny ponúka prispôsobiteľnú, plne digitálnu prístrojovú dosku s TFT, infotainmentom a kamerami. Exteriér kombinuje štýl s funkčnosťou a ponúka prispôsobiteľnú trojdielnu mriežku chladiča. IVECO S-Way dopĺňa ekosystém služieb, ktoré zaručujú prevádzkyschopnosť a efektivitu vozidla, bezpečnosť vodiča a ochranu životného prostredia.

Red Dot Award

Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční 24. júna v múzeu Red Dot v nemeckom Essene. Model IVECO S-Way bude uvedený v ročenke Red Dot Design Yearbook a v sekcii pre víťazov na webových stránkach Red Dot Awards. Jeho dizajn bude tiež predstavený na výstave v Red Dot Design Museum Essen.

Ocenenie Red Dot Award vníma IVECO ako potvrdenie, že ich ťahač je technologicky vyspelým nákladným vozidlom, ale aj lídrom v oblasti dizajnu, ktorý spĺňa najvyššie štandardy estetickej a funkčnej dokonalosti.

Aktuálne
Prečítajte si aj