30.1 C
Bratislava
štvrtok, 18 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Ford Trucks a IVECO so spoločnou kabínou?

Nové výzvy a snaha šetriť náklady prinášajú spolupráce, ktoré sa ešte pred pár rokmi mohli javiť ako nereálne. Do tejto kategórie patrí aj najnovšie podpísané memorandum o porozumení medzi značkami Ford Trucks a IVECO.

Obe značky podpísali nezáväzné memorandum o porozumení (MoU), aby preskúmali potenciálnu spoluprácu na vývoji novej kabíny pre ťažké komerčné vozidlá. Toto nezáväzné MoU je predbežným krokom v hodnotení potenciálu pre spoluprácu oboch spoločností v spoločnom vývoji nových produktov a technológií, vrátane komponentov a systémov v kabíne.

Spolupráca Ford Trucks a IVECO

Že to obaja partneri myslia vážne potvrdzuje aj účasť kľúčových lídrov z oboch značiek. Na podpise boli prítomní Gerrit Marx, generálny riaditeľ skupiny Iveco; Luca Sra, prezident divízie Truck Business Unit v skupine Iveco; Haydar Yenigün, prezident automobilovej skupiny Koç Holding; Güven Özyurt, generálny riaditeľ spoločnosti Ford Otosan a Emrah Duman, viceprezident spoločnosti Ford Trucks.

Táto dohoda má za cieľ zvýšiť konkurencieschopnosť a zlepšiť riešenia v súlade so štandardom EU Direct Vision a zlepšiť aerodynamiku pre zníženie CO2 prostredníctvom rozvoja vzájomne výhodného partnerstva medzi oboma partnermi.

Nová európska legislatíva, ktorá postupne vstúpi do platnosti v rokoch 2027 až 2029, bude vyžadovať omnoho lepšiu priamu viditeľnosť v nákladných vozidlách. Značky tak budú musieť vyvinúť nové kabíny, čo nie je lacné. Spájanie síl má tento vývoj uľahčiť a pomôcť ušetriť značné náklady.

ZdrojIVECO
Aktuálne
Prečítajte si aj