28 C
Bratislava
piatok, 19 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Ford Trucks a QUANTRON podpísali zámer o strategickej spolupráci

Špecialista na udržateľnú osobnú a nákladnú dopravu QUANTRON AG a výrobca nákladných vozidiel Ford Trucks podpísali zmluvu o spoločnom zámere (LOI). V rámci vzájomnej strategickej spolupráce budú pracovať na tom, aby integrovali technológie od spoločnosti QUANTRON do vozidiel Ford Trucks.

Ide o technológie ako inovatívna e-náprava či prispôsobená vysokovýkonná batéria, skúmať ale budú aj integráciu palivových článkov a nádrže, riadenie energie či optimazliovanú aerodynamiku pre maximálnu účinnosť. Cieľom spolupráce je vyvinúť ťažké nákladné vozidlá poháňané vodíkovými palivovými článkami.

Synergický efekt Ford Trucks a QUANTRON

Spolupráca Ford Trucks a QUANTRON AG má potenciál spojiť rozsiahle skúsenosti s integráciou riešení bezemisného pohonu do úžitkových vozidiel. QUANTRON zatiaľ dodal viac ako 200 bezemisných vozidiel, z ktorých väčšina sú batériové elektrické vozidlá. Zároveň si ale vybudoval odborné znalosti aj v elektrických vozidlách s palivovými článkami.

„Partnerstvo s renomovaným výrobcom vozidiel, akým je Ford Trucks, posilňuje pozíciu spoločnosti QUANTRON ako lídra v oblasti inovácií v oblasti riešení udržateľnej dopravy a ako partnera pre etablovaných OEM výrobcov úžitkových vozidiel,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Quantron AG Michael Perschke.

Podľa technického riaditeľa spoločnosti QUANTRON AG Rene Wollmanna chcú ich partneri urýchliť vývoj nákladných vozidiel poháňaných palivovými článkami a zároveň zamerať svoje vlastné zdroje na iné oblasti. Podľa neho ich skúsenosti, technológie a komponenty Quantron Inside prispejú k ďalšiemu urýchleniu uvedenia úžitkových vozidiel s palivovými článkami na trh.

Na ceste k nulovým emisiám

Spolupráca so spoločnosťou QUANTRON AG teší aj riaditeľa značky Ford Trucks Emraha Dumana. „Táto spolupráca sľubuje, že v budúcnosti prinesieme značnú hodnotu. Ford Spoločnosť Trucks sa zaviazala investovať do inovatívnych technológií, ktoré budú formovať budúcnosť odvetvia ťažkých úžitkových vozidiel a zároveň budú v súlade s našimi cieľmi v oblasti udržateľnosti. Naším hlavným zameraním je elektrifikácia, po ktorej tesne nasleduje pokrok vo vodíkovej technológii,“ povedal Duman s tým, že vďaka znalostiam a talentu ľudí v značke Ford Trucks napredujú rýchlo.

Toto partnerstvo posilňuje pozíciu spoločnosti QUANTRON ako priekopníka v oblasti udržateľnej mobility a potvrdzuje záväzok oboch spoločností k ekologickejšej budúcnosti v sektore dopravy. Ford Trucks sa zaviazala dosiahnuť nulové emisie pri výrobe ťažkých úžitkových vozidiel do roku 2040 s cieľom zmierniť účinky zmeny klímy. QUANTRON bude môcť prostredníctvom spoločne vyvinutých vozidiel ďalej diverzifikovať svoju škálu riešení mobility, šetrných k životnému prostrediu a odpovedať tak na rastúci dopyt.

Aktuálne
Prečítajte si aj