21.2 C
Bratislava
pondelok, 15 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Nový dizajn mestského radu vozidiel Renault Trucks

Renault Trucks odhalil nový vzhľad svojich mestských a prímestských nákladných vozidiel a predstavil ajšpeciálne funkcie pre elektrické modely. Nový dizajn čerpá inšpiráciu z ľahkých úžitkových vozidiel (LCV) aj radu ťažkých nákladných vozidiel.

Modely Renault Trucks D, D Wide, C 2.3, D Wide LEC (nízka kabína) a Renault Trucks E-Tech D, D Wide a D Wide LEC majú byť akýmsi mostom medzi týmito dvoma radami vozidiel. Okrem faceliftu pribudla aj nová bezpečnostná výbava na zvýšenie ochrany vodičov aj účastníkov cestnej premávky.

Zmeny vonkajšieho dizajnu

Dizajnérske tímy Renault Trucks dali vozidlám radu D & D Wide facelift s cieľom vytvoriť jasné vizuálne prepojenie medzi ťažkými vozidlami značky a ľahkými úžitkovými vozidlami. Full LED svetlomety vytvárajú nový podpis v tvare písmena C, ktorý používajú práve ľahké úžitkové vozidlá značky Renault.

Elektrický Renault Trucks na nabíjačke
Foto: Renault Trucks

Renault Trucks D & D Wide si osvojuje aj dizajnové prvky typické pre modely určené pre ťažkú nákladnú dopravu. Konkrétne je to nová horná mriežka chladiča a tvar „π“ vyrazený na prednej časti. Na maske chladiča je vyčlenený priestor pre dopravcu, aby mohol predviesť svoju vlastnú vizuálnu identitu.

Na elektrických verziách Renault Trucks E-Tech D, D Wide & D Wide LEC je plne lakovaná predná časť vrátane masky chladiča, ktorá má za cieľ vytvoriť „výrazný vizuálny rozdiel“. Mriežku chladiča dopĺňa štíhly pásik „E-Tech“. Všetky vozidlá hrdo nesú nové logo značky.

Viac bezpečnosti v mestskom prostredí

Aby bolo možné efektívne zbierať odpad, distribuovať tovar alebo vykonávať ľahké stavebné práce, Renault Trucks D, & D Wide, C 2.3, D Wide LEC a Renault Trucks E-Tech D, D Wide a D Wide LEC často operujú v husto obývaných mestách. S cieľom znížiť stres vodičov a zvýšiť ich bezpečnosť, ako aj bezpečnosť iných zraniteľných účastníkov cestnej premávky a nákladu, Renault Trucks vybavil svoj rad pre mestské a prímestské oblasti novými bezpečnostnými prvkami.

elektrický Renault Trucks
Foto: Renault Trucks

Elektrický Renault Trucks

Držadlá a poloha spätných zrkadiel boli upravené tak, aby zlepšili viditeľnosť a uľahčili prejazd úzkymi ulicami. Radary a kamery poskytujú informácie v reálnom čase a v prípade potreby upozornia vodiča, čím prispievajú k bezpečnejšej a jednoduchšej jazde.

Bezpečnosť na ceste navyše výrazne zvyšuje zahrnutie funkcií, ako je automatická kontrola tlaku v pneumatikách, varovanie pred opustením jazdného pruhu, systém udržiavania v jazdnom pruhu a upozornenia na prekročenie rýchlosti. Pre lepšiu viditeľnosť a bezpečnú jazdu sú nákladné vozidlá vybavené novými spätnými zrkadlami.

Aktuálne
Prečítajte si aj