10.3 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

DKV Mobility a Milence spolupracujú na nabíjaní pre nákladné vozidlá

Poskytovateľ B2B platobných a cestovných služiebDKV Mobility rozširuje svoje služby o prístup k vysokovýkonným nabíjačkám pre elektrické nákladné autá s kapacitou 400 kW. Tento krok umožní klientom DKV Mobility využívať nabíjaciu infraštruktúru pre nákladné vozidlá od spoločnosti Milence.

Vďaka partnerstvu medzi Milence a dcérskou spoločnosťou DKV Mobility, firmou GreenFlux, zodpovednou za nabíjacie služby, bola nedávno v holandskom Venle spustená prvá nabíjacia stanica určená pre nákladné autá.

Spolupráca DKV Mobility a Milence

Milence plánuje do polovice roku 2024 rozšíriť svoje nabíjacie stanice do ďalších európskych krajín a do roku 2027 chce mať v prevádzke 1 700 vysokovýkonných verejných nabíjacích bodov vrátane systémov s výkonom v megawattoch. Držitelia DKV +Charge karty budú mať prístup k týmto novým nabíjacím bodom.

„Sme hrdí, že môžeme spolupracovať s Milence a prispieť k rozvoju ekologickejšej mobilnosti v dopravnom sektore prostredníctvom našich nabíjacích riešení,“ uviedol Sven Mehringer, vedúci divízie Energy & Vehicle Services v DKV Mobility.

„Pre nás v Milence je partnerstvo s DKV Mobility, ktorý je kľúčovým aktérom v oblasti dopravy s rozsiahlym portfóliom klientov po celej Európe, veľkou príležitosťou. Umožňuje našim nabíjacím staniciam poskytovať jednoduché a efektívne nabíjacie služby pre nákladné vozidlá na celom kontinente,“ hovorí obchodný riaditeľ Milence Roel Vissers.

Vissers dodáva, že sú odhodlaní ďalej rozširovať svoju sieť a ponúkať CCS nabíjačky s kapacitou 400 kW a plánujú aj skorý prechod na megawattové nabíjacie systémy (MCS), ktoré umožnia nabíjanie s výkonom nad 1 000 kW.

Od spustenia MCS nabíjačiek sa vo všeobecnosti očakáva výrazné skrátenie nabíjacieho času pre nákladné vozidlá s veľkou kapacitou batérií. DKV Mobility už dnes poskytuje prístup k viac ako 564 000 verejným a súkromným nabíjacím bodom pre elektromobily v Európe, čo predstavuje jednu z najrozsiahlejších nabíjacích sietí na kontinente.

Aktuálne
Prečítajte si aj