30.1 C
Bratislava
štvrtok, 18 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

DACHSER kupuje 15 elektrických nákladných vozidiel od Renault Trucks

Logistický poskytovateľ DACHSER rozšíri svoju flotilu o pätnásť vozidiel od Renault Trucks. Elektrické nákladné vozidlá budú denne jazdiť trasy v rámci miestnej aj diaľkovej dopravy v siedmich nemeckých pobočkách spoločnosti.

Päť elektrických nákladných vozidiel typu Renault Trucks E-Tech D už v prevádzke pre DACHSER je. K nim sa teraz pridáva ďalších sedem vozidiel tohto typu a tri ťahače Renault Trucks E-Tech T. Tieto nové vozidlá budú nasadené v pobočkách DACHSER v Öhringene, Neusse a Langenhagene.

Elektrické nákladné autá vo frabách DACHSER
Foto: DACHSER

Investícia do udržateľnosti

DACHSER vidí v značke Renault Trucks spoľahlivého partnera, s ktorým chce spolupracovať na ceste k udržateľnosti. „Sme presvedčení, že v dlhodobom horizonte budú mať budúcnosť iba tie spoločnosti, ktoré sa zameriavajú na udržateľnosť,“ hovorí Alexander Tonn, COO Road Logistics v DACHSER. „Chceme prispieť k ochrane životného prostredia a klímy a byť impulzom pre logistický sektor s opatreniami na viacerých úrovniach. Kľúčovú úlohu pritom zohráva nasadenie vozidiel bez emisií do praxe.“

V rámci svojej stratégie udržateľnosti a ochrany klímy sa DACHSER pripravuje na postupnú transformáciu na vozidlá s nulovými emisiami a na budovanie príslušnej nabíjacej infraštruktúry. Od 1. januára 2022 čerpá spoločnosť elektrickú energiu celosvetovo výhradne z obnoviteľných zdrojov. DACHSER plánuje postupne zvyšovať počet elektrických a vodíkových nákladných vozidiel v miestnej aj diaľkovej doprave v závislosti od ich výkonu, dostupnosti nabíjacej infraštruktúry a ekonomickej efektívnosti.

Vsadili na Renault Trucks

V Renault Trucks si uvedomujú, že zavádzanie nových technológií a alternatívnych pohonov je možné iba v spolupráci so zákazníkmi. Francúzska značka ponúka kompletnú škálu plne elektrických nákladných vozidiel.

Od ľahkých úžitkových vozidiel s hmotnosťou 2,8 tony až po ťažké nákladné vozidlá s hmotnosťou 44 ton pre diaľkovú dopravu. Navyše, Renault Trucks ako prvý výrobca v zmysle obehového hospodárstva prerába dieselové vozidlá na elektrické nákladné vozidlá.

Aktuálne
Prečítajte si aj