30.1 C
Bratislava
štvrtok, 18 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

BAS Rent uviedol tiché chladiarenské návesy

Spoločnosť BAS Rent nedávno uviedla do prevádzky prvé nové bezemisné chladiarenské návesy. Tento plne elektrický koncept chladiarenského návesu nespotrebováva naftu, je tichý a neprodukuje CO2.

Náves „eCOOL“ je chladiarenský náves, ktorý získava energiu z výroby elektriny v špeciálnej energetickej šachte. Funguje na princípe rekuperácie, kde pri brzdení a spomaľovaní generuje náprava energiu, ktorá sa ukladá do akumulátora. Táto energia sa používa na chladenie alebo ohrev chladiacej jednotky. Batériu je možné nabíjať aj pomocou klasického napájania. Náves pracuje úplne autonómne, má tichý chladiaci motor, ktorý nespotrebováva naftu a je teda úplne bez emisií.

Foto: BAS-Rent

Sektor dopravy prechádza z fosílnych palív na čistú a udržateľnú energiu. Východiskovým bodom je úplný prechod na bezemisnú nákladnú dopravu. Bezemisné návesy je možné sledovať online kedykoľvek a kdekoľvek so zobrazením polohy vozidla, stavu batérie a teploty v reálnom čase. Okrem štandardnej verzie s jednou teplotnou zónou sú k dispozícii aj viackomorové návesy (pre kombinovanú prepravu nákladu s rôznymi teplotami).

Foto: BAS-Rent
Aktuálne
Prečítajte si aj