30.1 C
Bratislava
štvrtok, 18 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

VGP expanduje vo Francúzsku, preberá areál od Stellantisu

VGP NV oznámila akvizíciu 21 hektárov, ktoré sú aktuálne využívané ako parkovisko, nachádzajúce sa v časti areálu Stellantis v meste Mulhouse vo Francúzsku.

Dva roky po vstupe na francúzsky trh má VGP teraz zabezpečené portfólio pozemkov s rozlohou 73 hektárov, na ktorých plánuje postaviť takmer 350 000 m² priemyselných, logistických a obchodných priestorov. Koncom roka 2024 VGP dokončí prvých 40 000 m² v lokalite Petit-Couronne v meste Rouen.

V dynamickom regióne, ktorý momentálne zažíva nedostatok priemyselných a logistických priestorov, tento nový park pomôže uspokojiť rastúce potreby podnikov. Nachádza sa v obci Sausheim, neďaleko Mulhouse, teda v lokalite, ktorá sa teší strategickej polohe a dostupnosti na križovatke diaľnic A36 a A35, s priamym prístupom k budúcemu parku. Budúci park VGP sa nachádza v pohraničnej zóne s blízkou hranicou s Nemeckom (50 km od Freiburgu) a Švajčiarskom (15 minút od Bazileja).

Plány VGP v Mulhouse

S 21-hektárovým pozemkom plánuje skupina VGP rýchlo postaviť moderný obchodný park približne s rozlohou 100 000 m² pre priemyselné a logistické spoločnosti. Stavebné práce majú začať v prvom štvrťroku 2025, pričom prvé budovy budú dodané koncom roka 2025. Všetky budúce budovy budú mať za cieľ dosiahnuť aspoň certifikáciu BREEAM Excellent.

„S touto novou strategickou akvizíciou VGP potvrdzuje svoje silné ambície na francúzskom trhu. Vďaka našemu hybridnému modelu vývojára, investora a manažéra sa pozicionujeme ako dlhodobý partner v tomto regióne, s prítomnosťou od fázy návrhu až po prevádzku budov. Chceli by sme poďakovať Mulhouse Alsace Agglomération (m2A) a Stellantisu za ich dôveru a úlohu pri uľahčovaní tohto projektu a tešíme sa na rozvoj tohto nového obchodného parku v súlade s potrebami a požiadavkami našich budúcich zákazníkov a miestnych úradov,“ hovorí Aurélien Coudert, riaditeľ VGP Francúzsko.

ZdrojVGP
Aktuálne
Prečítajte si aj