27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Investor plánuje stavať logistický park v Petržalke

Najväčšie slovenské sídlisko, bratislavská Petržalka, zrejme bude mať vo svojom katastri nový logistický park. Ako informovala TASR, vyplýva to zo zámeru s názvom Garbe Park Bratislava City, ktorý predložila spoločnosť SK5 Logimac, investor projetku. Tzv. EIA posúdi vplyvy na životné prostredie. Logistický park v Petržalke má dosiahnuť investíciu vo výške 30 miliónov eur.

Nový objekt má ponúknuť funkciu veľkoobchodných skladov a distribučných centier s novými priestormi na prenájom pre služby aj drobné montážne činnosti. Vybudovať by sa mali dve haly, ktorých súčasťou má byť šesť administratívnych dvojpodlažných vstavkov.

Nový logistický park v Petržalke

Dôležitou informáciou pre obyvateľov metskej časti je, že trasovanie dopravy z prevádzky má byť vedené mimo obydlí mestskej časti. Plochu, na ktorej má vzniknúť logistický park, ohraničuje z východnej strany diaľnicou D2, zo severu je to pre zmenu nadjazd nad diaľnicou (prepojenia na Bratskú ulicu). V zámere sa počíta s napojením areálu na diaľnicu D2.

Logistický park v Petržalke bude mať podľa zámeru investora aj štyri showroomy, ktoré budú slúžiť ako výstavno-predajná plocha so skladovým priestorom a budú určené na prenájom. V parku plánujú vybudovať 280 parkovacích miest. Ešte dôležitejšou informáciou ale je, že sa počíta so vznikom 623 nových pracovných miest. Výstavba sa má začať v roku 2025, ukončenie je naplánované o dva roky neskôr.

ZdrojTASR
Aktuálne
Prečítajte si aj