9.4 C
Bratislava
sobota, 20 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Developer P3 vstupuje na trh v Spojenom kráľovstve

Developer logistických nehnuteľností spoločnosť P3 Logistic Parks expanduje v Spojenom kráľovstve. Zrealizovala akvizíciu dvoch logistických aktív od spoločnosti SEGRO. Ich celková rozloha je 81 000 m2 a obe nehnuteľnosti sa nachádzajúcich v známych lokalitách. Prvý objekt s 36 000 m2 prenajímateľnej plochy sa nachádza v meste Crick, druhý objekt s rozlohou viac ako 45 000 m2 je v meste Kettering.

Poloha nových logistických aktív v oblasti tzv. zlatého trojuholníka je pre P3 Parks strategická. Poskytuje bezproblémové spojenie s hlavnými dopravnými sieťami a kľúčovými priemyselnými strediskami v Spojenom kráľovstve. Všetky objekty boli postavené v období po roku 2010, podľa modernej inštitucionálnej špecifikácie triedy A. V rámci certifikácie BREEAM získali hodnotenie „veľmi dobrý“ a už dnes sú plne prenajaté tromi nájomcami.

Dôležitá akvizícia pre P3

P3 pri vstupe na trh v Spojenom kráľovstve využila pomoc svojho partnera, spoločnosti Roebuck. Tá je inštitucionálnym paneurópskym správcom investícií, ktorý sa špecializuje na európsky logistický sektor. Správa oboch aktív v ich počiatočnej fáze expanzie P3-ky do Spojeného kráľovstva bude prebiehať práve pod záštitou spoločnosti Roebuck.

P3 je nový developer na trhu v UK
Foto: P3 Logistic Parks

Pre P3 Logistic Parks ide o výnamný míľnik, ktorým rozširuje svoje pôsobenie na kľúčovom trhu, charakteristickom silným logistickým priemyslom, myslí si generálny riaditeľ spoločnosti P3 Logistic Parks Frank Pörschke. Spojené kráľovstvo je podľa neho výnamnou križovatkou medzinárodného obchodu.

Vo vstupe P3 na tento trh sa navyše podľa riaditeľa pre investície spoločnosti P3 Logistic Parks Otisa Spencera odráža dlhodobá vízia a strategické plány spoločnosti. Zvolené aktíva podľa neho dôkladne zvažovali v súlade s tým, že zákazníkom chcú poskytovať najvyššiu kvalitu služieb, prevádzkovú účinnosť a udržtaeľnosť.

Developer spolupracoval s partnermi

Pre spoločnosť SEGRO, ktorá nehnuteľnosti ponúkala, umožnila táto transakcia odpredaj niekoľko relatívne malých držieb, ktoré boli určené na predaj v blízkom až strednodobom časovom horizonte. Spoločnosť tým chcela recyklovať kapitál do svojho programu rozvoja. Zároveň sa podľa nej touto transakciou potvrdzuje pretrvávajúca investičná atraktívnosť vysokokvalitných logistických aktív po zásadnej úprave ich ocenenia, ku ktorej došlo minulý rok.

Podmienky transakcie neboli zverejnené. Poradcom spoločnosti P3 pri tejto transakcii bola spoločnosť Colliers. DTRE a ACRE konali v mene spoločnosti SEGRO. Podľa riaditeľa spoločnosti Colliers Eda Plumleyho sú takéto transakcie dobrou správou, ktorú trh potrebuje. Potvrdzuje totiž záujem investorov o aktíva v kľúčových lokalitách s dlhodobým rastom a príležitosťami na dosahovanie výkonnosti v oblasti ESG.

Aktuálne
Prečítajte si aj