30.1 C
Bratislava
štvrtok, 18 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Amazon otvoril nové robotické distribučné centrum v ČR

Internetový predajca Amazon spustil v českom Kojetíně svoje nové robotické distribučné centrum. Plánuje tu zamestnať 2000 ľudí. Ide o druhé distribučné centrum Amazonu v Českej republike, prvé otvorili v roku 2015 v Dobrovízi. Kojetín je ale prvým centrom , ktoré je vybavené najmodernejšou robotickou technológiou, ktorá podporuje zamestnancov v plnení úloh pri vybavovaní objednávok.

Robotické distribučné centrum sa nachádza v priemyselnom parku na kraji mesta Kojetín a má štyri poschodia. Pre Amazon ho postavil developer Panattoni, investíciu za 5 miliárd CZK financovala skupina Accolade. Celková rozloha haly je viac ako 187 000 m2, pôdorys zaberá 51 000 m2.

Amazon začal s náborom pracovníkov do centra v Kojetíně už skôr, podrobnosti o počte záujemcov ale zatiaľ firma nezverejnila. Podľa nej tu trhu ponúknu širokú škálu pracovných pozícií, od inžinierov a odborníkov na robotiku až po finančných manažérov a IT špecialistov. Budú tu takisto tímy zabezpečujúce balenie a expedíciu zásielok.

Moderný objekt

Po celej streche budovy boli nainštalované fotovoltaické panely s výkonom 4 MW. Pokryjú 68 % spotreby elektrickej energie v objekte. Namiesto plynu je celé vykurovanie riešené teplenými čerpadlami. V objekte sú takisto včelstvá či hmyzie hotely, priamo tu sa vysadilo 300 stromov a ďalších 200 vysadil developer priamo v meste Kojetín. Nechýba viac ako 30 nabíjacích bodov pre elektromobily.

Aktuálne
Prečítajte si aj