27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Slovenská Škodovka najlepšia na svete

Škoda Auto Slovensko sa stala celosvetovo najlepším importérom značky za rok 2023. V jej vyše 30-ročnej histórii ide o prvý takýto úspech. Úspešná bola aj v popredajných službách.

Slovenské zastúpenie Škodovky si z medzinárodnej súťaže importérskych organizácií automobilky Škoda Auto okrem celkového prvenstva odnieslo aj 2. miesto v kategórii Aftersales a 3. miesto v kategórii Brand & Innovation. Slovenský importér uspel v silnej medzinárodnej konkurencii vyše 40 nominovaných krajín z Európy a ďalších medzinárodných trhov, kde značka pôsobí.

Obrovský medzinárodný úspech

Riaditeľ Škoda Auto Slovensko Jaroslav Hercog si víťazstvo v silnej konkurencii importérov váži. Odráža podľa neho fakt, že ako dlhodobý líder na slovenskom trhu poskytuje Škoda Auto Slovensko najlepšie služby pre zákazníkov. „Vďaka za to patrí celému tímu za jeho celoročnú prácu, dennodenné nasadenie a tvorivý prístup k riešeniu nových výziev. Berieme to zároveň ako veľkú motiváciu aj do ďalších rokov,“ hovorí Hercog.

Ocenenie importér roka 2023 pre Škoda Auto Slovensko
Foto: Škoda Auto Slovensko

Ocenenie je považované za veľmi komplexné, hodnotené kritériá zahŕňajú okrem dôležitých dát o predajoch vozidiel a popredajných službách aj imidž značky, spokojnosť a lojalitu autorizovaných partnerov a zákazníkov alebo významné marketingové a PR projekty.

Prvá z viac ako 40

Celkové prvé miesto vo výslednom hodnotení môže slovenskú Škodovku tešiť o to viac, že ho získala v konkurencii vyše štyridsiatich krajín Európy a medzinárodných trhov. Celkové umiestnenie sa počíta ako súčet umiestnení naprieč všetkými posudzovanými kategóriami.

Z toho vyplýva, že Škoda Auto Slovensko sa umiestnila na popredných pozíciách vo všetkých kategóriách. Potvrdzuje to jej pozíciu, ktorú si za uplynulých vyše 30 rokov pôsobenia na slovenskom trhu vybudovala. Slovenskému importérovi sa tohtoročným víťazstvom podarilo ešte vylepšiť vlaňajšie druhé miesto v celosvetovom finálovom hodnotení.   

Rok 2023 bol pre Škodu na Slovensku úspešný. Podarilo sa jej rásť v predajoch o 25,8 %, celkovo dodala 17 419 vozidiel.  To predstavuje trhový podiel 19,8 %, čím potvrdila pozíciu trhovej jednotky, a to tak medzi firemnými ako medzi súkromnými zákazníkmi.

Aktuálne
Prečítajte si aj