27.2 C
Bratislava
utorok, 25 júna, 2024
46 300 1 430 18 600

Škodovka odovzdala 15 modelov Enyaq firme Hilti

Spoločnosť Hilti Slovakia rozšírila svoju firemnú flotilu o 15 nových vozidiel značky Škoda. Slávnostné odovzdanie prebehlo v Košiciach v spolupráci so Škoda Auto Slovensko.

Hilti si vybrala modely Škoda Enyaq pre ich bezpečnosť, komfortň, dojazd, vnútorný priestorom a veľmi dobrú zostatkovú hodnotou, ktorou sa vozidlá Škoda môžu pochváliť. Zároveň týmto krokom Hilti Slovakia robí krok k uhlíkovej neutralite.

Škoda Enyaq pre Hilti Slovensko
Foto: Škoda Auto Slovensko

Prechod na elektromobilitu

Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko podotkol, že Hilti patrí medzi dlhoročných klientov značky a preto sú veľmi radi, že si za svojho partnera na ceste k elektromobilite vybrali práve ich. „Škoda je so svojím modelom Enyaq, ako aj sprievodnými službami pripravená pomôcť prispieť k uhlíkovej neutralite spoločnosti, ktorá je pre Hilti Slovakia významnou témou,“ povedal Hercog.

Hilti Slovakia je podľa neho zároveň príkladom pre ostatné spoločnosti, ktoré myslia ekonomicky aj ekologicky. Zelená mobilita sa stáva atraktívnou aj medzi slovenskými firmami a Škoda dokáže ponúknuť aj ucelený systém nabíjania pre elektromobily s využitím energie z obnoviteľných zdrojov.

Škoda Enyaq ako kancelária

Celkový počet elektromobilov Škoda Enyaq vo vozovom parku Hilti Slovakia sa zvýšil na 26 kusov. Prechod zo spaľovacích motorov na plne elektrické pohony je pre spoločnosť dôležitým krokom k dosiahnutiu uhlíkovej neutrality.

Pre terénnych pracovníkov Hilti je vozidlo porovnateľné s mobilnou kanceláriou. Model Enyaq svojou koncepciou interiéru, tzv. Design Selections, ktoré sú založené na obytných priestoroch, prispieva k útulnej atmosfére, čo je ideálnym východiskom pre mobilnú kanceláriu. Simply Clever funkcie, ako dáždnik vo dverách alebo škrabka na ľad v kufri, uľahčujú každodennú prácu. Škoda Enyaq budú využívať primárne Area Sales manažéri s nájazdom približne 2 000 km mesačne.

Preberanie nových modelov Škoda Enyaq v Hilti Košice
Foto: Škoda Auto Slovensko

Výhody Škody Enyaq

Škoda Enyaq presvedčila pracovníkov Hilti svojim veľkým objemom kufra (585 litrov), ideálnym dojazdom a vysokým komfortom. Enyaq bodoval aj v oblasti bezpečnosti, vďaka mnohým bezpečnostným a asistenčným systémom.

Pre ešte väčší komfort sú vozidlá vybavené príplatkovými balíkmi, ako napríklad Assisted Drive Plus, ktorý zahŕňa Travel Assist 2.0 a núdzový systém „Emergency Assistant“. Vozidlá sú tiež vybavené prepravným balíkom s variabilnou ložnou plochou.

Enyaq predstavuje začiatok novej éry v automobilke Škoda, zameranej na efektivitu, emócie a pochopiteľne, elektrizujúcu. Škoda Enyaq je prvým sériovým modelom značky, ktoré je založené na modulárnej elektrifikačnej matici (MEB) koncernu Volkswagen.

Na Slovensku je Enyaq dostupný vo verzii 85 (s 82 kWh batériou), pričom jeho dojazd predstavuje viac ako 560 kilometrov v cykle WLTP. Tento model si rýchlo získal srdcia slovenských motoristov, získal niekoľko lokálnych ocenení a patrí medzi )castňu voľbu Slovákov.

Hilti sa sústredí na udržateľnosť

Spoločnosť Hilti Slovakia pôsobí na slovenskom trhu už viac ako 30 rokov. Svojím inovačným prístupom a technologickými novinkami si získala dôveru zákazníkov a etablovala sa ako spoľahlivý partner pre profesionálov v stavebníctve.

V roku 2023 dosiahla v hodnotení EcoVadis už tretí rok po sebe zlaté ocenenie a bola ratingovou agentúrou udržateľnosti uznaná za „lídra v manažmente uhlíka“. Základom tohto vynikajúceho hodnotenia je záväzok skupiny k iniciatíve Science Based Targets.

Aktuálne
Prečítajte si aj