30.1 C
Bratislava
štvrtok, 18 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Škoda predstavila Epiq, elektromobil za 25 000 eur

Automobilka Škoda odhalila meno svojho nového elektrického crossoveru určeného pre mesto a predstavila dizajnový návrh, ktorý odhaľuje prvé detaily o elektrickej novinke. Očakávaná cena modelu Škoda Epiq, ktorý bude oficiálne uvedený na trh v roku 2025, sa odhaduje na približne 25 000 eur.

Tento model sa môže pochváliť dĺžkou 4,1 metra a má ponúknuť veľkorysý priestor vo vnútri aj v batožinovom priestore s objemom do 490 litrov. Interiér aj exteriér budú charakterizované moderným, funkčným dizajnom podľa najnovšieho dizajnového jazyka značky, zvaného Modern Solid. Dopĺňajú ho nové technológie a asistenčné systémy.

Foto: Škoda

Nový dizajnový jazyk

Vozidlo ponúkne dojazd nad 400 km na jedno nabitie. Dizajnový koncept Modern Solid znamená spojenie praktickosti s atraktívnym vzhľadom a dôrazom na udržateľnosť. Štúdia modelu Epiq predstavuje masku Tech-Deck Face, ktorá má v sebe najnovšie technológie aj LED Matrix svetlomety. Dynamický bočný profil vozidla zdôrazňuje výkonné línie, kým zadná časť zaujme robustným dizajnom.

Foto: Škoda

Interiér modelu Škoda Epiq, prvého modelu značky s konceptom Modern Solid, sa zameriava na odolné a ekologické materiály, ponúkne intuitívne ovládanie a inovatívne technológie. Model Epiq umožňuje obojsmerné nabíjanie, čo vozidlo premieňa aj na mobilné energetické úložisko.

Interiér Škoda Epiq
Foto: Škoda

Názov Epiq odkazuje na ambíciu vozidla stať sa výnimočným a jedinečným prírastkom do rodiny Škoda, pričom jeho cenová dostupnosť zdôrazňuje filozofiu značky – priniesť moderné technológie širokej verejnosti.

Foto: Škoda

Produkcia modelu Škoda Epiq bude bežať vo výrobnom závode v španielskej Pamplone, kde sa stretne expertíza značiek Škoda, Cupra a Volkswagen v rámci skupiny Volkswagen. Škoda Auto plánuje v najbližších rokoch investovať 5,6 miliardy eur do elektromobility, čím Epiq otvára novú kapitolu v bohatej histórii automobilky.

ZdrojŠkoda
Aktuálne
Prečítajte si aj