9.4 C
Bratislava
sobota, 20 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Scania elektrifikuje flotilu

Elektrifikácia firemného vozového parku sa stáva čoraz lákavejšou voľbou pre mnohých flotilových zákazníkov. Príkladom toho je nedávna objednávka spoločnosti Scania Slovensko, ktorá zahŕňa 48 plug-in hybridných vozidiel značky Škoda.

Spoločnosť si už prevzala prvých 11 elektrifikovaných modelov Škoda Superb iV. V druhej fáze rozšíri svoju flotilu o ďalších 37 vozidiel Škoda Octavia iV. Scania Slovensko zavádza tento krok ako súčasť svojej stratégie znižovania firemných emisií a prechod na udržateľnejší pohon vozového parku. Oba modely ponúkajú výhodné celkové náklady na prevádzku, nízke emisie a vysoký výkon.

„Teší nás, že Scania Slovensko sa opäť rozhodla zaradiť vozidlá značky Škoda do svojej firemnej flotily, s ktorými spolupracujú už od roku 2010. Toto rozhodnutie dokazuje, že naše modely ponúkajú výhodné celkové náklady na počiatočnú investíciu a prevádzku firemných vozidiel. Okrem ceny za nákup, palivo a servis je dôležitá aj vysoká zostatková hodnota vozidla. Navyše, prispievame k efektívnemu zníženiu emisií, čo je jedným z cieľov švédskych dovozcov nákladných automobilov,“ uviedol Jaroslav Hercog, riaditeľ Škoda Auto Slovensko. Dodal, že spoločnosti Scania Slovensko už úspešne odovzdali 11 vozidiel Škoda Superb iV a plánujú do konca roka odovzdať ďalších 37 vozidiel Škoda Octavia iV s cieľom pomôcť Scanie dosiahnuť jej emisné ciele.

Znižovanie emisií vo firemnom autoparku

Scania sa už dlhodobo usiluje o zníženie svojej ekologickej stopy a obnova jej firemnej flotily na elektrifikované modely s plug-in hybridným pohonom je ďalším krokom v tejto snahe. Cieľom spoločnosti je do roku 2025 znížiť prevádzkové emisie o 50 percent a v budúcnosti dosiahnuť uhlíkovú neutralitu. Scania je prvým výrobcom ťažkých nákladných vozidiel, ktorý sa pripojil k iniciatíve Vedecky podložených cieľov. Jej cieľom je zabrániť globálnemu otepleniu o viac ako 1,5 stupňa Celzia v porovnaní s predindustriálnou érou.

„Naše záväzky v oblasti udržateľnosti sú pre nás veľmi dôležité. Ponúkame našim zákazníkom úsporné nákladné vozidlá poháňané elektrinou alebo obnoviteľnými nefosílnymi palivami. Zároveň sa sústreďujeme na našu vlastnú uhlíkovú stopu. Flotila služobných vozidiel hrá v tomto smere dôležitú úlohu. Chceme, aby naši zamestnanci mohli využiť plný potenciál úspory paliva a emisií CO2 so svojimi novými plug-in hybridmi, preto im zabezpečíme možnosť nabíjania na pracovisku aj doma,“ povedal Jozef Kozub, riaditeľ dílerstva Scania Slovensko.

Aktuálne
Prečítajte si aj