23.6 C
Bratislava
štvrtok, 23 mája, 2024
46 300 1 430 18 600

Nový Kodiaq už aj ako plug-in hybrid

Škoda nedávno uviedla na trh svoj najnovší plug-in hybridný variant modelu Kodiaq a rozšírila svoju ponuku pohonných jednotiek, ktoré už zahŕňali naftový a benzínový motor.

Nový hybridný model prichádza s osvedčeným 1,5 TSI motorom, ktorý využíva mild-hybridnú technológiu s výkonom 110 kW. Tento motor, ktorý je kombinovaný s výbavovým stupňom Selection, je dostupný už od 36 170 eur vrátane DPH.

Základom je benzínový TSI motor

Základný benzínový motor 1,5 TSI ponúka 150 koní a krútiaci moment 250 Nm a je prvýkrát vybavený mild-hybridnou technológiou, ktorá využíva 48V štartér-generátor poháňaný remeňom a 48V lítium-iónovú batériu. Táto technológia umožňuje získavať energiu počas brzdenia, ktorá sa potom využíva na podporu spaľovacieho motora pri zrýchlení alebo umožňuje motoru zostať vypnutý počas plachtenia.

Motor patrí do novej generácie jednotiek EA211 evo2, ktorý pracuje v úspornom Millerovom cykle, je vybavený turbodúchadlom s premenlivou geometriou lopatiek a systémom automatického odpájania valcov ACT+. Tento motor predstavuje základnú pohonnú jednotku modelu Kodiaq, pričom jeho odporúčaná predajná cena s uvádzacím bonusom začína na sume 36 170 eur vrátane DPH.

Kodiq plug-in hybrid – 100 km na elektriku

Plug-in hybridná verzia modelu Kodiaq ponúka kombinovaný systémový výkon 150 kW (204 koní) a krútiaci moment 350 Nm. Pohon je prenášaný na predné kolesá prostredníctvom šesťstupňovej automatickej prevodovky DSG.

Tento model je vybavený novou vysokonapäťovou batériou, ktorá podľa normy WLTP umožňuje čisto elektrický dojazd viac ako 100 km. Vozidlo ponúka aj možnosť rekuperácie brzdnej energie a napriek veľkej batérii si uchováva objem batožinového priestoru 745 litrov.

Kodiaq plug-in hybrid má štandardnú výbavu bohatú na technologické prvky, vrátane predných svetlometov Matrix LED druhej generácie a spojených zadných svetiel Full LED. Vyšší stupeň výbavy Top Selection ponúka okrem iného adaptívny a prediktívny tempomat, nové Matrix LED predné svetlomety, strešný nosič, bezdrôtové odomykanie a štartovanie, navigačný systém v 13-palcovom infotainment systéme, elektricky ovládané piaté dvere, vyhrievaný volant, vyhrievané predné a zadné sedadlá a mnoho ďalších funkcií pre zvýšenie bezpečnosti a komfortu pri jazde.

Aktuálne
Prečítajte si aj