24 C
Bratislava
utorok, 25 júna, 2024
46 300 1 430 18 600

DKV Mobility rozširuje spoluprácu s ČEZ 

Európska platforma B2B pre platby a riešenia na cestách DKV Mobility rozšírila svoju nabíjaciu sieť pre elektromobily. Pribudlo do nej 1 800 nabíjacích bodov od spoločnosti ČEZ, ktorá je popredným českým prevádzkovateľom a lídrom v rozvoji českej verejnej nabíjacej infraštruktúry.

Sieť nabíjacích staníc pre elektromobily od ČEZ-u pokrýva najdôležitejšie trasy v celej Českej republike. ČEZ a DKV Mobility GreenFlux, dcérska spoločnosť DKV Mobility zodpovedná za kompletnú ponuku služieb pre nabíjanie elektromobilov, teraz podpísali dohodu o spolupráci.

„Elektromobilita sa v Českej republike stáva čoraz dôležitejšou témou. Sme radi, že môžeme našim zákazníkom ponúknuť atraktívne riešenia nabíjania v sieti ČEZ. Z celkového počtu 1 800 nabíjacích bodov je takmer 1 000 s jednosmerným prúdom (DC) alebo vysokorýchlostným nabíjaním (HPC). Vďaka tomu je nabíjanie ešte rýchlejšie a pohodlnejšie,“ hovorí Sven Mehringer, generálny riaditeľ divízie Energy & Vehicle Services spoločnosti DKV Mobility.

„DKV Mobility je významným hráčom v sektore mobility. Tešíme sa, že môžeme privítať jej zákazníkov v našej rýchlo rastúcej sieti, ktorá v súčasnosti dokáže dobíjať súbežne 1 300 elektrických vozidiel zelenou energiou. Spoločne tak prispejeme k prielomu v rozvoji e-mobility v Českej republike a v Európe,“ hovorí Tomáš Dzurilla, riaditeľ pre elektromobilitu spoločnosti ČEZ.

Spoločnosť DKV Mobility umožňuje prístup k nabíjacej sieti pre elektrické vozidlá s približne 633 000 nabíjacími bodmi pre elektrické vozidlá v celej Európe. Po technickej stránke sieť funguje na platforme dcérskej spoločnosti GreenFlux.

Aktuálne
Prečítajte si aj