27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Hyundai bude dodávať podvozky pre nové elektrické IVECO

Spoločnosti Hyundai Motor Company a Iveco Group podpísali zmluvu o dodávke elektrického ľahkého úžitkového IVECO pre Európu, ktoré bude postavené na globálnej platforme eLCV spoločnosti Hyundai. Nový model doplní rad elektrických ľahkých úžitkových vozidiel Iveco Group a doplní LCV ponuku modelu IVECO Daily.

Spoločnosti Hyundai Motor a Iveco Group odštartovali svoje partnerstvo v marci 2022 a odvtedy podľa oboch strán dosiahli konkrétne výsledky v oblasti vodíkom poháňaných úžitkových vozidiel, vrátane spoločného vývoja vozidla eDAILY FCEV a uvedenia na trh mestského autobusu E-WAY FCEV.

Nová dohoda neznamená iba rozšírenie ich partnerstva o širšie spektrum ekologických produktových radov, ale zdôrazňuje aj ich spoločný záväzok urýchliť prechod k uhlíkovo neutrálnej mobilite a doprave, píše sa v spoločnom vyhlásení.

IVECO na podvozku Hyundai

Nové vozidlo s logom IVECO bude prvým exportným modelom, ktorý využije novú globálnu platformu Hyundai pre plne elektrické ľahké úžitkové vozidlá (eLCV). Ide o špeciálnu globálnu platformu EV určenú pre úžitkové vozidlá s celkovou hmotnosťou od 2,5 tony do 3,5 tony. Inovatívna platforma je vybavená najmodernejšou technológiu spoločnosti Hyundai pre budúcu generáciu batériových elektrických vozidiel s nízkou podlahou, ktorá umožňuje zvýšenú použiteľnosť pri nakladaní a preprave nákladu. Je navrhnutá tak, aby vyhovovala vznikajúcim potrebám budúcich elektrifikovaných vozidiel určených na špeciálne účely na trhu.

V rámci partnerstva bude Hyundai vyrábať a dodávať šasi s označením IVECO pre európsky trh a spoločnosť Iveco Group bude vozidlá lokálne prispôsobovať a distribuovať, výhradne prostredníctvom svojich predajných kanálov. Nový produkt spoločnosti Iveco Group založený na globálnej platforme eLCV spoločnosti Hyundai bude predstavený na tohtoročnom veľtrhu IAA Transportation 2024, ktorý sa uskutoční od 16. do 22. septembra 2024 v nemeckom Hannoveri.

Spokojnosť na oboch stranách

Prezident divízie nákladných vozidiel spoločnosti Iveco Group Luca Sra pri podpise zmluvy povedal, že ide o jedinečné partnerstvo medzi sIveco Group a Hyundai Motor Company a nová zmluva je ďalším významným krokom vpred.

„Uvedenie tohto nového úplne elektrického vozidla je obzvlášť vzrušujúce pre európsky trh, kde sú mestská a prímestská distribúcia a doručovanie kľúčovými úlohami pre logistických operátorov. Sme presvedčení, že táto dohoda nielen posilní našu ponuku produktov, ale tiež prehĺbi náš vzťah s Hyundai, čím otvorí cestu pre ďalšie spolupráce, ktoré podporia udržateľnejšiu spoločnosť,“ povedal Sra.

„Sme radi, že môžeme ďalej rozšíriť portfólio produktov nášho partnerstva využitím našej novej, úplne elektrické platformy pre ľahké úžitkové vozidlá,“ povedal Ken Ramírez z Hyundai Motor Company. „Veríme, že naša globálna platforma eLCV v spojení s odbornými znalosťami skupiny Iveco na európskom trhu bude transformačnou silou na trhu LCV, čím prispeje k urýchleniu uhlíkovo neutrálnej budúcnosti v Európe.“

Slávnostný podpis zmluvy sa uskutočnil v sídle spoločnosti Hyundai Motor Company v Soule a zúčastnili sa ho prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Hyundai Motor Company Jaehoon Chang, výkonný viceprezident a vedúci globálneho obchodu s úžitkovými vozidlami a vodíkom v spoločnosti Hyundai Motor Company Ken Ramírez, riaditeľ spoločnosti Iveco Group Gerrit Marx a Luca Sra, prezident divízie nákladných vozidiel spoločnosti Iveco Group.

Aktuálne
Prečítajte si aj