4.8 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

FIAT Professional s novou ponukou

Po oficiálnom uvedení nových modelov E-Ducato, E-Doblò a E-Scudo 2024 spolu s ich verziami so spaľovacími motormi, otvorila značka FIAT Professional oficiálne objednávky na tieto modely na hlavných európskych trhoch v Taliansku a Francúzsku. V druhej fáze budú nesledovať Nemecko, Benelux, Španielsko, Portugalsko, Holandsko, Poľsko, Veľká Británia a Rakúsko.

Vlajkovou loďou zostáva nové elektrické Ducato s označením MY24. Tento model dostal novú 110-kWh batériu s ktorou značka sľubuje v cykle WLTP dojazd do 400 km. Dobitie z 0 na 80 % kapacity má trvať menej ako hodinu, ak však ale nabíjate na nabíjčke s výkonom 150 kW.

FIAT Professional Ducato
Foto: FIAT Professional

Nová elektrická architektúra pre Ducato

E-Ducato aj dieselové Ducato dostali novú elektrickú architektúru, čo umožnilo zavedenie asistenčných systémov (ADAS). FIAT Professional pri premiére spomenul aj cenu, ktorá má byť v prípade elektrického E-Ducata o 25 % nižšia oproti súčasnej elektrickej verzii. Naftové verzie dostali najnovšiu generáciu motorov MultiJet. Aj nové Ducato si zachová nákladovú kapacitu do 17 m3 a užitočné zaťaženie do 1 500 kg.

FIAT Professional Ducato interier
Foto: FIAT Professional

Podarí sa FIAT Professional oživiť bestseller?

Modely Doblò aj E-Doblò dostali nové doplnkové funkcie, ktoré ich majú dostať do súčasnosti a odpovedať na výzvy mobility, ktoré ich majitelia riešia dnes. Konkrétne ide o nový dizajn, podľa značky lepšie jazdné vlastnosti aj vyššiu bezpečnosť. Elektrická verzia má po novom dojazd do 330 km a tepelné čerpadlo pre lepšiu efektivitu a komfort jazdy.

FIAT Professional Doblo
Foto: FIAT Professional

Nové Doblò môžete mať aj s tzv. Magic Plug, elektrickou zásuvkou, ktorá zákazníkom umožňuje mať správny výkon pre niekoľko špecifických použití, ako je pripojenie náradia, pojazdnej dielne alebo akéhokoľvek iného napájacieho systému až do 400 V.

FIAT Professional Doblo side
Foto: FIAT Professional

V oblasti bezpečnosti je novinkou tzv. Magic Mirror a najmä kompletná ponuka ADAS, ktorá sa stáva štandardom pre Doblò aj E-Doblò. Nové Doblò je vybavené aj novými technológiami konektivity a infotainmentu, napríklad Smartphone Station.

Multifunkčné Scudo aj v elektrike

Aj nové Scudo je k dispozícii so 100% elektrickým pohonom, ale aj s naftovým motorom poslednej generácie. Dodáva sa s úplne novou farbou karosérie Titanium Grey a môže sa pochváliť najmodernejším systémom nakladania objemných materiálov. S funkciou Magic Cargo budú môcť profesionáli rozšíriť ložnú plochu.

FIAT Professional Scudo
Foto: FIAT Professional

Nové Scudo je vybavené novými funkciami konektivity a infotainmentu, máštandardné systémy ADAS a taktiež aj nový Magic Mirror, ktorý je zameraný na zabezpečenie maximálneho pohodlia a bezpečnosť počas jazdy.

FIAT Professional Scudo interiér
Foto: FIAT Professional

Nové Ducato, Doblò a Scudo budú 100% prepojené a sú vybavené službami UconnectTM, ktorými chce FIAT zvýšiť ich efektivitu. Služba Free2move Charge ponúka 360° integrovaný nabíjací ekosystém, ktorý poskytuje prispôsobené a bezproblémové nabíjanie elektromobilov a správu energie.

Aktuálne
Prečítajte si aj