22.5 C
Bratislava
utorok, 25 júna, 2024
46 300 1 430 18 600

FIAT Ducato má nový 8-stupňový automat

FIAT Professional predstavil Ducato s označením AT8, teda s novou 8-stupňovou automatickou prevodovkou, ktorá je určená pre použitie v novom Ducate, vrátane jeho verzie Camper.

Jednou z najvýraznejších vlastností modelu AT8 je výrazné zníženie emisií CO2, konkrétne o 10 % v porovnaní so súčasnou automatickou prevodovkou. Úspora je možná vďaka zmenám, ktoré priniesli vyváženejší, efektívnejší a kontrolovanejší krútiaci moment.

FIAT DUCATO MY24
Foto: FIAT

Komfortnejší FIAT Ducato AT8

Tieto nové komponenty sú základom celkového zážitku z jazdy, ktorý bude s novým automatom podľa FIAT-u na ešte vyššej úrovni. Nová prevodovka totiž má lepšie časy preradenia, kvalitu a kontrolu. Všetky tieto vlastnosti vyplývajú z novej spojky a vedú k efektívnejšej jazdnej dynamike. Optimalizovaný krútiaci moment dosahuje max. hodnotu 450 Nm pre veľkú dodávku, v kombinácii s predným náhonom a motorom 180 Multijet 4.0.

Ďalšou zásadnou inováciou je hydraulický akumulátor, kľúčová súčasť podpory prevodových zmien, ktorý zvyšuje efektivitu výstupu tým, že umožňuje rýchlejšiu odozvu a jemnejšiu prácu systému Engine Stop Start.

FIAT Professional Ducato interier
Foto: FIAT Professional

Aj pre Ducato Camper

Nová AT8 bude v ponuke aj pre Ducato Camper. Prevodovka je vhodná pre obytné automobily s celkovou hmotnosťou až 5 ton (GVW), čo je zvýšenie o viac ako 600 kg v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi. Celková hmotnosť vrátane prívesu je 6,5 tony. Očakávané zníženie emisií CO2 bolo zohľadnené už pri tvorbe nového Ducata, vďaka jeho aerodynamickým vylepšeniam.

FIAT Professional predstavil aj funkcie ako sedadlovú lavicu „Eat&Work“, dojazd 420 km pre elektrickú verziu alebo schopnosť rýchleho nabíjania na 80 % za len 55 minút. Zavedenie novej 8-stupňovej automatickej prevodovky tak rozširuje ponuku FIAT Professional o nový rad riešení.

Aktuálne
Prečítajte si aj