27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Elektrické IVECO eDaily so zaujímavým Guinessovým rekordom

Elektrická dodávka IVECO eDaily získala nevšedný Guinessov rekord. Konkrétne za „najväčšiu hmotnosť ťahanú elektrickou dodávkou“. Značka chce týmto prvenstvom ukázať, že aj eleketrická verzia jej populárnej dodávky je pripravená na najťažšie úlohy.

eDaily, ktoré sme si pri jeho premiére vyskúšali aj na vlastnej koži, je podľa samotnej zbačky známe svojou ťažnou kapacitou 3,5 tony a silným podvozkom, ktorý vychádza z nákladných áut, vďaka čomu je robustný. Elektrická dodávka so zadným náhonom a výkonom elektromotora 140 kW a krútiacim momentom 400 Nm utiahla úctyhodnú hmotnosť 153,58 tony.

IVECO eDaily a vyše 153 ton

A ako vlastne celý rekordný zápis prebehol? eDaily pripojily k súprave, ktorú ťahalo IVECO X-Way Strator. Tento model je určený na prepravu veľkých nákladov až do hmotnosti 150 ton. Na podvale bol naložený bager hmotnosťou presahujúcou 50 ton, ku ktorému pridali ďalších 7 ton balastu. Za Strator následne pripojili plne naložené IVECO X-Way 8×4 a napokon, aby bola záťaž kompletná, za X-Way bol pripnutý letiskový hasičský špeciál.

Iveco eDaily ťahá rekordný náklad.
Foto: IVECO

Keď sa eDaily dalo do pohybu, išlo stabilne po stanovenej 100 stôp dlhej dráhe a do cieľa dorazilo pod drobnohľadom rozhodcov z Guinessovej knihy rekordov. Počas pokusu o rekord v aute nastavili režim vysokého výkonu, ktorý sa do eDaily montuje ako štandard. Dodávku symbolicky šoféroval aktuálne najsilinejší muž Veľkej Británie Adam Bishop.

Dať dokopy 153 ton nebolo jednoduché
Foto: IVECO

„IVECO eDaily sa zapísalo do histórie, tento pôsobivý rekord je ďalším dôkazom jeho sily, odolnosti a výnimočných schopností. Sme hrdí na tento úspech, pretože dokazuje schopnosť eDaily posúvať hranice, prekonávať tradičné elektrické vozidlá a umožňuje zákazníkom pokračovať v prechode na nový zdroj energie bez kompromisov,“ skonštatoval krátko po teste vedúci marketingu a produktového manažmentu IVECO Truck Business Unit Fabio Santiago.

Zápis do Guinessovej knihy rekordov.
Foto: IVECO
Aktuálne
Prečítajte si aj