4.8 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Citan Tourer a Triedu T už aj v dlhej verzii

Modely Trieda T a Citan Tourer od Mercedesu sú teraz k dispozícii v predĺženej verzii, ktorá k celkovej dĺžke pridáva takmer 40 centimetrov. Varianty s predĺženým rázvorom poskytujú viac priestoru vo vnútri aj v priestore pre batožinu, čo poteší podnikateľov, ľudí s aktívnym životným štýlom aj viacpočetné rodiny.

Navyše, Mercedes-Benz pomúka k obom modelom aj modul Marco Polo, ktorý sa dá flexibilne inštalovať alebo odinštalovať. Štandardný van dokáže rýchlo premeniť na kompaktné kempingové auto. Tu sú detaily.

Dlhý Mercedes-Benz Citan Tourer
Foto: Mercedes-Benz

Predĺžená Trieda T

Mercedes-Benz Triedy T vo verzii s predĺženým rázvorom ponúka sedem miest na sedenie. Jeho rázvor sa predĺžil o 38,4 cm oproti štandardnej verzii. Toto rozšírenie zvyšuje vnútorný priestor a umožňuje pridať tretí rad sedadiel s dvoma samostatnými sedadlami.

Dlhý Mercedes-Benz Triedy T
Foto: Mercedes-Benz

Zmena nastala aj v druhom rade sedadiel, kde oproti modelu so štandardnou dĺžkou v tej predĺženej nájdete namiesto zadnej lavice tri samostatné sedadlá. Každé je individuálne nastaviteľné a má výškovo nastaviteľné opierky hlavy. Druhý a tretí rad sedadiel sú navyše mierne zvýšené, čím sa všetkým cestujúcim poskytuje optimálny komfort a dostatok priestoru pre nohy.

Foto: Mercedes-Benz

Pre maximálnu flexibilitu interiéru je možné všetky sedadlá v druhom a treťom rade individuálne posúvať, ľahko sklopiť a vyberať, vďaka ich nízkej hmotnosti. Z predĺženého rázvoru profituje aj maximálny objem batožinového priestoru, ktorý sa v porovnaní so štandardnou dĺžkou zväčšil o 1 270 litrov na maximálnu hodnotu 3 660 litrov.

Veľa vecí už v štandarde

Štandardná výbava predĺženej verzie Triedy T obsahuje multimediálny systém MBUX s funkciou DAB, dotykový displej s možnosťou zrkadlenia smartfónu, multifunkčný volant s dotykovými tlačidlami, klimatizáciu a funkciu bezkľúčového štartovania KEYLESS-GO.

Posuvné dvere na oboch stranách vozidla sú zväčšené na 83 centimetrov a uľahčujú prístup do druhého a tretieho radu sedadiel. K dispozícii sú aj dve línie výbavy. Vysoká úroveň bezpečnosti je dosiahnutá aj tým, že už v štandardnej výbave nájdete viacero asistenčných systémov a sedem airbagov.

O bezpečnosť najmenších cestujúcich sa starajú úchyty na montáž detskej sedačky podľa štandardu iSize spolu s úchytmi Isofix a Top Tether. Nájdete ich na krajných sedadlách druhého a tretieho radu aj na sedadle spolujazdca, ktoré má systém automatickej deaktivácie airbagu spolujazdca. To znamená, že sedemmiestna verzia má celkovo päť miest vhodných pre detské sedačky. Cena Triedy T s predĺženým rázvorom začína od 28 732,80 eur vrátane DPH.

Zmeňte svoj van na camper

Mercedes-Benz ponúka pre priaznivcov kempovania flexibilne inštalovateľný a demontovateľný kempingový modul priamo z výrobnej linky. Je určený špecificky pre nové malé vany s trojcípou hviezdou. Dostal aj pre značku príznačný názov – Marco Polo. Vďaka tomuto modulu sa Mercedes-Benz Triedy T, ako aj Citan Tourer so štandardnou dĺžkou, rýchlo premenia na kempingové mikroautomobily.

Foto: Mercedes-Benz

Modul sa umiestňuje do batožinového priestoru vozidla, kde sa upevňuje pomocou upevňovacích ôk. Obsahuje sériovo montovanú posteľ pre dve osoby a na požiadanie aj kuchynskú jednotku s drezom a plynovým varičom. Na požiadanie je možné doplniť aj chladiaci box, ktorý sa umiestňuje do kuchynskej jednotky.

Medzi ďalšie voliteľné prvky výbavy patria prídavný akumulátor, balík na spanie so zatemňovacími prvkami a ventilačnými mriežkami s ochranou proti hmyzu na okenných sklách, tašky na okná, ktoré je možné umiestniť medzi stĺpiky C a D, alebo stôl a kempingové stoličky. Stôl má dve rôzne nohy, vďaka čomu ho je možné postaviť vonku, ale aj upevniť v zadnej časti vozidla, čo je v tomto segmente novinka. Cena za modul Marco Polo začína na sume 3 018,00 eur vrátane DPH.

Dlhý Citan Tourer

Podobné výhody ako Trieda T získal s predĺženým rázvorom (ktorý meria 3,1 metra) aj Mercedes-Benz Citan Tourer. Umožňuje prepravu až siemdich osôb alebo väčšieho množstva batožiny alebo materiálu. Vozidlo má sériovo dvoje posuvné dvere, ktoré sú praktické najmä v úzkych parkovacích uličkách. Aj tu sa bočné dvere na oboch stranách zväčšili na 83 cm, čo uľahčuje prístup.

Foto: Mercedes-Benz

Ložný priestor je dobre prístupný aj zo zadnej strany, pričom výška nakladacej hrany je tesne nad 55 cm. Elektrická parkovacia brzda, ako aj zadné výklopné dvere so zadným oknom, sú súčasťou štandardnej výbavy. Ako alternatíva k zadným výklopným dverám sú k dispozícii dvojkrídlové dvere.

Každodenné používanie vozidla uľahčujú odkladacie priestory a priečinky. K pohodliu a bezpečnosti vodiča prispievajú voliteľné prvky výbavy, ktoré sú známe zo segmentu osobných vozidiel. Ide napríklad o klimatizáciu THERMOTRONIC, funkciu bezkľúčového štartovania KEYLESS-GO alebo širokú ponuku moderných asistenčných systémov. Cena za dlhú verziu modelu Citan Tourer začína od 27 900 eur vrátane DPH.

Aktuálne
Prečítajte si aj