25.2 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Elektrické dodávky Rivian už nebude mať iba Amazon

Elektrické dodávky Rivian sú teraz dostupné pre viacero spoločností na trhu, nie len pre Amazon, ktorý ich vlastní. Tento krok má firmám na globálnom trhu poskytnúť väčšiu možnosť elektrifikovať svoje doručovacie flotily.

Platforma Rivian Commercial Van, na ktorej je založený vlastný elektrický dodávkový voz Amazonu, bola navrhnutá od základov s dôrazom na bezpečnosť, pohodlie vodiča a udržateľnosť. Bezpečnostné prvky zahŕňajú automatické núdzové brzdenie, varovania pred kolíziou a 360-stupňovú viditeľnosť pomocou kamier.

Amazon Rivian interiér
Foto: Rivian

Amazon a Rivian budú zdieľať technológie

S dvoma dostupnými veľkosťami vozidiel majú dodávky nosnosť až do 1,2 tony a celkovú povolenú váhu 4,3 tony. Takmer každú interakciu, od odomknutia vozidla a otvorenia dverí, až po nabíjanie a zrýchlenie, ovláda softvérový balík vyvinutý spoločnosťou Rivian.

„Sme nadšení, že môžeme otvoriť predaj našej elektrickej komerčnej dodávky pre viac podnikov. Približne štvrtina emisií CO2 v sektore dopravy v USA pochádza z komerčných vozidiel, preto je nevyhnutné, aby sme urobili všetko, čo je v našich silách a čo najskôr, aby sme pomohli znížiť emisie,“ hovorí RJ Scaringe, generálny riaditeľ spoločnosti Rivian. „Amazon je a zostane pre nás kľúčovým partnerom a tešíme sa na ďalšiu úzku spoluprácu s tímom Amazonu, keď im pomôžeme dosiahnuť ich cieľ Klimatického záväzku.“

Amazon Rivian nákladový priestor
Foto: Rivian

„Spoločnosti Rivian a Amazon zdieľajú misiu dekarbonizácie doručovania na poslednej míle a od roku 2019 spolupracujú, aby to dosiahli,“ dodal Udit Madan, viceprezident pre dopravu v Amazone. „Toto bolo súčasťou nášho plánu s Rivianom od začiatku – vždy sme hovorili, že chceme, aby iní v dlhodobom horizonte mali prospech z tejto technológie, pretože viac elektrických doručovacích vozidiel na cestách je dobré pre naše komunity a našu planétu.“

ZdrojRivian
Aktuálne
Prečítajte si aj