21.2 C
Bratislava
pondelok, 15 apríla, 2024
46 300 1 430 18 600

Nové prímestské autobusy pre Trnavský kraj

Spoločnosť Arriva minulý týždeň oznámila, že pridáva 74 nových autobusov do svojho vozidlového parku určeného pre Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Zameriava sa tým na obmenu flotily a zlepšenie služieb pre cestujúcich v okresoch Trnava, Piešťany, Hlohovec a Senica.

V posledných troch rokoch Arriva obmenila až 70 % svojho vozového parku zabezpečujúceho regionálnu dopravu v Trnavskom kraji. Nové vozidlá boli odovzdané do prevádzky pod záštitou predsedu TTSK Jozefa Viskupiča, generálneho riaditeľa Arriva na Slovensku Michala Horáka a generálneho riaditeľa Arriva Trnava Petra Nemca.

Znižovnie priemerného veku autobusov

V období rokov 2021 až 2023 Arriva Trnava rozšírila svoj vozový park o 56 nových autobusov. Vďaka tomu klesol priemerný vek autobusov v rámci TTSK z 8,9 na 3,6 roka. Nákup 34 nízkopodlažných vozidiel, ktorého celková suma dosiahla 7,7 milióna eur, bol realizovaný vďaka európskym zdrojom.

Dopravca spolufinancoval 10 % z obstarávacej ceny. Ďalších 40 nových autobusov bolo zakúpených z vlastných prostriedkov spoločnosti. Všetky autobusy sú vybavené klimatizáciou a modernými technológiami vrátane elektronických tabúľ, LCD panelov, wifi pripojenia, USB portov a kamerového systému.

Nové možnosti platby

Nové vozidlá ponúkajú možnosť platby bankomatovými kartami a v budúcnosti bude možné platiť aj prostredníctvom QR kódu, uviedol Nemec. Predseda TTSK Jozef Viskupič povedal, že rok 2024 začali dobrou správou pre všetkých cestujúcich.

„Verím, že aj vďaka novým autobusom sa nám podarí motivovať ľudí, aby začali viac využívať služby, ktoré pre nich zabezpečujeme,“ povedal Viskupič pre TASR. Zároveň zdôraznil významné zmeny, ktorými prechádza prímestská autobusová doprava v TTSK, ako napríklad zavedenie zónového členenia kraja a predplatených cestovných lístkov.

Aktuálne
Prečítajte si aj