23.6 C
Bratislava
štvrtok, 23 mája, 2024
46 300 1 430 18 600

IVECO BUS predstavil CROSSWAY Hybrid

Spoločnosť IVECO BUS pokračuje v hľadaní udržateľných dopravných riešení a predstavila nový hybridný model svojho populárneho medzimestského autobusu CROSSWAY.

Je navrhnutý tak, aby vyhovel požiadavkám moderných dopravcov, ktorí chcú znižovať svoju uhlíkovú stopu pri zachovaní efektívnosti prevádzky a nákladov. Hybridný CROSSWAY je dostupný v troch dĺžkach – 10,8 metra, 12 metrov a 13 metrov – a je ponúkaný vo verzii POP a LINE.

Ekologický autobus

Táto variabilita zaisťuje, že dokáže splniť široké spektrum dopravných potrieb. Hybridný autobus má motor CURSOR 9 spĺňajúci normu Euro VI Step E, ktorý je kompatibilný s obnoviteľnými palivami XTL (X-to-Liquid). Stáva sa tak ideálnym pre ekologicky zameraných prevádzkovateľov.

Foto: IVECO BUS

Giorgio Zino, šéf komerčných operácií IVECO BUS v Európe, zdôraznil strategický význam nového hybridného modelu: „Zavedenie našej hybridnej technológie do nášho normálneho modelu CROSSWAY umožní dopravcom výrazne znížiť energetické náklady a emisie CO2 v porovnaní s modelmi so spaľovacími motormi. Je to konkrétna alternatíva dostupná pre zákazníkov.“

Kľúčové vlastnosti a technológie

Hybridná technológia použitá v autobuse IVECO CROSSWAY je kombinovaná s prevodovkou Voith DIWA NXT, doplnená o výkonný elektrický rekuperačný motor s výkonom 35 kW. Tento motor funguje ako štartér a generátor na získavanie kinetickej energie nahromadenej počas fáz spomaľovania a brzdenia s vysokoenergetickou LTO batériou (48 V) umiestnenou na streche. Elektrický motor podporuje motor CURSOR 9 počas štartovacích fáz.

Foto: IVECO BUS

S týmito vlastnosťami nový hybridný CROSSWAY ponúka podľa značky významné úspory paliva v porovnaní s nehybridnou verziou. Okrem toho ďalšie zníženie emisií CO2 prináša kombinácia s obnoviteľnými palivami.

Rozšírená ponuka modelov

S pridaním nového hybridného modelu CROSSWAY do svojej produktovej rodiny autobusov teraz IVECO BUS ponúka široký výber viaczdrojových riešení vrátane:

  • CROSSWAY POP & LINE, 10,8, 12 a 13 metrov, kompatibilné s XTL, vybavené motorom TECTOR 7 alebo CURSOR 9, kompatibilné s normou Euro VI Step E.
  • CROSSWAY CNG POP & LINE, 12 a 13 metrov, kompatibilné s biomethánom, vybavené motorom CNG CURSOR 9, kompatibilné s normou Euro VI Step E.
  • CROSSWAY CNG hybrid POP & LINE, 12 a 13 metrov, kompatibilné s biomethánom, vybavené motorom CNG CURSOR 9, kompatibilné s normou Euro VI Step E.
  • CROSSWAY B100 POP & LINE, 10,8, 12 a 13 metrov, vybavené motorom TECTOR 7, kompatibilné s normou Euro VI Step E.

Hybridný autobus IVECO BUS CROSSWAY, ktorý sa vyrába v závode IVECO BUS vo Vysokom Mýte v Českej republike, je už dostupný na objednávky, pričom prvé jednotky budú dodané v Španielsku v júli nasledujúceho roka.

Aktuálne
Prečítajte si aj